| anonim_4396 a întrebat:

Azi am vazut vestitul "Avatar". Deci mi se pare chiar foarte interesant si mi-a placut foarte tare love struck. Voi, cei care ati vazut filmul, ce parere aveti despre el? Care parte a filmului v-a placut cel mai mult? Eu cred ca e un SF foarte reusit. \m/love struck.

11 răspunsuri:
| Pho3nix a răspuns:

Si mie mi-a placut filmul.
Intradevar, este un film frumos, poveste interesanta, actiune buna, efecte speciale pe masura si este facut si in format 3D. Planeta Pandora este superba, este ca un paradis utopic.
Pana acum a facut foarte multi bani si inca mai continua. Cred ca va intrece Titanicul.

| Bishop a răspuns:

Mi-au placut efectele speciale in 3D, dar in rest povestea este foarte comuna, adica 2 tabere lupta intre ele pentru un teritoriu, unul se duce in tabara inamicilor sub acoperire, dupa se indragosteste de una de acolo, trece de partea lor si castiga aceia...

| Andromedda a răspuns:

Si mie mi-a placut mult:X:X:X:X
As vrea sa il mai vad o data...tot 3dbig grin

| romanionu a răspuns:

Filmul asta e cel mai reusit film din istoria cinematografica. A reusit sa bata si Titanic (care e epic)
Storyline frumos Efecte superbe ce mai...
Plus ca producatorul filmului s-a miscat destul de bine si a facut in paralel cu filmul Avatar-The Game asa ca...$$$
Tot respectul pentru film si producatorii lui

| UnicornsAreLove a răspuns:

Super si eu am fost azi la el ce chestie apropo de unde esti? A si raspuns:E cel mai tare film pe care l-am vazut!

| UnicornsAreLove a răspuns:

In caz de nu stiai a intrecut orice film deja :-p mai tineti si voi pasul.

| silver19 a răspuns:

Film bun si atat, dar nici vorba de capodopera! capodopera inseamna Titanic, Forest Gump, The Shawshank Redemption...

| khiflutza a răspuns:

Mie mi se pare normal sa existe doua tabere, doar este un SF, nu? Ideea cea mai interesanta este aceea a interactiunii dintre toate fiintele vii de pe Pandora: respectul pentru celelalte vietuitoare, pentru viata!
Eu zic ca asta este ideea principala din acest film si in jurul careia sa cladit restul actiunii! Oricum asa ar trebui sa fie si la noi, dar partea SF nu exista (nu se vede sau nu o mai putem simti) si a ramas doar partea materiala/reala/urita in care cu toti alergam dupa profitul prin orice mijloace si cu orice pret. Nu vi se pare cunoscuta povestea, asa, mai din apropiere?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar avem nevoie noi consumatorii de filme bune, de un film cu mesaj pozitiv, final pozitiv, o poveste de dragoste intre doua lumi complet diferite. Mie mi-a placut foarte mult ideea scenaristului de a crea o simbioza intre om si animal, acea comunicare la care tanjim si noi oamenii cu toate ca detinem darul vorbirii. Minunat film.

| M@dy a răspuns:

Este un film super tare...beton :X

| Andreea2014 a răspuns:

L-am vazut de mult si m-am mai uitat este forte frumos si interesant. Mie mi-a placut sfarsitu.Foarte fain. Si mai bine e sa il vezi 3D este super big grin