| T0T a întrebat:

Azi, când eram în autobuz, am văzut într-o stație un băiat care era slab, slab în sensul în care era mai subțâre ca toate fetele pe care le-am văzut eu în stație și în autobuz. Chestia asta m-a făcut să mă gândesc la anumite lucruri, adică la ceea ce apreciază fetele la băieți din punct de vedere fizic. Am stat puțin și mi-am amintit că sunt niște trupe de prin Japonia cu niște tipi care cântă și se îmbracă și se machiază ca niște fete iar multe sunt înnebunite după aceștia. Ok de la un slăbănog o dau pe băieții mai feminini ca să le zic așa care nu zic că sunt neapărat slabi dar oarecum am făcut eu această legătură. Pot zice că de asemenea mulți băieți mai feminini se bucură de multă popularitate, și asta în rândul fetelor de asemenea. Deci de aici am 2 întrebări pentru fete:

1) Ce preferați între băiatul slab gen cel descris de mine și unul mai gras, care nu e nici exagerat de gras totuși dar poate fi considerat supraponderal?

2) Preferați ca băiatul să fie așa cum ar trebui să îi fie natura, adică mai masculin, sau vă plac băieții mai feminini? Dacă vă plac cei mai feminini de ce nu alegeți o fată că eu zic că se apropie mai mult de aceste standarde(nu toate, hai că așa cum zicea Cheloo în noua sa melodie pe care o știu majoritatea dintre voi "Modelu' nou de băiat pare fată, modelu' nou de fată s-ar putea să-l bată", deci poate de aia, eu știu, poate s-au schimbat rolurile)

Răspuns Câştigător
| justanotheruser99 a răspuns:

1. Nu imi plac extremele. Imi plac baietii de statura normala. happy
2. Masculinitatea unui barbat nu tine neaparat de aspect, caracterul conteaza si el. Dar in orice caz nu imi plac baietii feminini laughing

27 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Doamne cand o sa intelegi ca nu noi alegem ceea ce ne place sau ceea ce ne degusta, ce sens au intrebarile astea? nu noi decidem asa ceva,mie imi plac roscatele mult,cand vad una pe strada o ador desi nu o cunosc,ai impresia ca imi doresc asa ceva? asta e pierdere de timp sa intrebi asa ceva,fetele sunt programate de biologie sa aleaga cel mai alfa barbat posibil,un barbat puternic,inalt, serios,hotarat,matur,inteligent, frumos, cu o situatie buna, nu e vina lor ca asta le atrage, ce vina am eu ca nu-mi plac gandaci?

| T0T explică (pentru RAY):

Nu am zis că ai sau au vreo vină. Să știi că sunt fete atrase și de băieți din ăștia descriși de mine, nu condamn pe nimeni doar sunt curios de răspuns.

| RAY a răspuns (pentru T0T):

Azi noapte am citit o poveste foarte interesanta un barbat era atras sexual de fetite in urma uneo tumori pe creier cand i-a fost extirpata omul nu a mai simtit atractie fata de fetite

cine stie poate unele fete simt atractie fata de copii ca exista si pedofile, unele le plac barbati care le bat

http://www.scientia.ro/......-sine.html

| Violleta2022 a răspuns:

Poate baiatul ala era bolnav si tu te minunezi de ce este el atat de slab?!
cat privesc grasi, este alta poveste, acolo este lipsa de respect pentru proriul corp, mancand in nestire si nepasare. Rareori se intampla unui tanar sa fie gras din cauze de sanatate.

| T0T explică (pentru Violleta2022):

Păi nu l-am judecat, dar e normal să mă minunez. Oamenii bolnavi oricum sunt și trași la față de obicei din câte îmi dau seama dar el era un tip normal doar că avea picioarele extrem de subțiri, era genul ăla de copil care se dă rocker.
În fine, eu de acolo am plecat cu gândul mai departe și de aici am pus 2 întrebări unde nu cred că am judecat dar să știi că sunt întrebări diferite, adică nu au treabă una cu alta ca să crezi că fac și o legătură. Aștept și un răspuns la a doua din partea ta.

| Drimmero a răspuns:

Prea multi baieti feminizati, prea multa feminizare, barbatul a inceput sa-si piarda farmecul? Trist ce se intampla,, foarte trist!

| T0T explică (pentru Drimmero):

Multe fete îl apreciază în felul ăla și cred că și ăsta e un factor de aia am vrut să văd părerea fetelor, asta dacă mai avem câteva pe aici fără să îmi fi dat block laughing

| Winddd a răspuns (pentru T0T):

Ți-e teamă că rămâi singur? laughing

| T0T explică (pentru Winddd):

Nu.

| Winddd a răspuns (pentru T0T):

Adică nici nu știu, poate ai o relație. În fine, nu știu cum ai ajuns de la tipul ăla la feminizare bărbatului. Cunosc și eu oameni care-s slabi, deși mănâncă mult. Greutatea nu te face mai feminin sau mai putin feminin, deci nu are vreo legătură. Aici exagerezi puțin, nu majoritatea sunt populari, unii mai sunt și penibili, a fi sau nu popular cred că ține de caracter, adică poți să fii și popular, dar nu într-un sens tocmai bun, în cazul ăsta ai perfectă dreptate. Eu una nu țin cont de greutate și e normal că îi prefer pe cei care-s bărbați în toată firea. M-am jucat destul cu păpuși când eram mică, nu mai e cazul și acum laughing. Dar, fiecare cu preferințele lor, de asta sunt atrase divele de azi, de păpușele, muschi, mașinuță, tupeu și altceva nu mai contează. Păcat de bărbații adevărați că dau numai peste specimene de astea și nu sunt apreciați.

| T0T explică (pentru Winddd):

Eu am specificat în întrebare chestia cu ăla slab deci nu ai citit cu atenție.
Cât despre popularitate eu nu prea am văzut din ăștia populari care să nu aibă un talent sau ceva să nu se îmbrace și la modă deci în majoritatea cazurilor în felul ăsta. Dacă tu îi consideri penibili asta nu înseamnă că restul îi consideră la fel iar opinia ta nu contează căci sigur nu ești populară.

| Winddd a răspuns (pentru T0T):

Să luăm exemplu pe Andrei Versace, cred că ai auzit de el. De ce talent dispunde tipul să fie popular într-un sens bun?

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

In ziua de azi filtrezi cu o tipa si totul sa se dovedeasca ca e barbat
Bwhahahahahahahahah

| Winddd a răspuns (pentru Drimmero):

Flirtezi laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Winddd):

Asa e,, madame! M-ai prins aici

| T0T explică (pentru Winddd):

De prostie, am uitat să specific că și asta se promovează.

| Winddd a răspuns (pentru T0T):

Păi cam tot ce e popular în ziua de azi are un mare procent de prostie. Păi nu? Doar asta știe tara noastră să promoveze.

| T0T explică (pentru Winddd):

Nu doar asta dar în mare parte.

| Ecaterina2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Filltrezi vinul cu o fata ca e activitate de sezon? FLIRTEZI de la verbul a FLIRTA

| Drimmero a răspuns (pentru Ecaterina2016):

Am sesizat greseala, acum nu-mi dati in cap!

| T0T explică:

Văd că această categorie e cam lipsită de fete, mai aștept.

| MaliciousDeath a răspuns:

1.Prima varianta.
2.A 2-a varianta, am o slabiciune pentru ceea ce pare androgin.
Acum iti propun sa respiri putin, fiecare are propria definitie pentru ceea ce inseamna frumusetea, nu inteleg de ce unii simtiti nevoia sa aruncati cu noroi in altii si sa va asezati masculinitatea pe un piedestal.E plictisitor.

| T0T explică (pentru MaliciousDeath):

Adică ești un fel de bisexuală. Desigur, gusturile nu se discută dar avem tot dreptul să considerăm penibile anumite stiluri și din punctul unora dintre noi de vedere ei se mânjesc singuri cu noroi ca niște purceluși cărora le place și normal că există și oameni care îi apreciază, trăim într-o societate diversificată. Desigur genul ăsta de băieți, pe care tu îi numești cu succes androgini, în mod normal nu pot fi considerați cu adevărat băieți iar în normalitate, adică dacă ai o orientare sexuală comună, nu ai cum să te atragă genul, chiar din potrivă. Ia pune un din ăsta să facă de exemplu o treabă de bărbat în casă, cam greu, dacă o să ai noroc să găsești unul așa cum îți dorești ia-ți cu succes atribuțiile de mascul al familiei laughing

| MaliciousDeath a răspuns (pentru T0T):

Si ce intelegi tu, pisicel conservator, prin "treaba de barbat in casa"? Deschide-mi ochii umili si lumineaza-mi viziunea tunelara!

| T0T explică (pentru MaliciousDeath):

Lucruri care implică forța, de exemplu să mai cari o mobilă sau nu numai, diverse, să mai dai o gaură în perete etc. E nevoie și de puțină forță în unele activități și nu trebuie să îți luminez nicio viziune, consider că știi și tu lucrurile astea.

| u3erl0st13 a răspuns:

Din ce am observat eu, draga Greyutz, generatiile noi de baieti au craci lungi si subtiri (foarte putini mai sunt mici de statura in ziua de azi). Tot mai multi, nu stiu cu ce dreacu sunt crescuti. Dar parca toti arata la fel. Ti se intoarce stomacul pe dos intr-o banala zi de plimbat prin Bucuresti unde e atata lume si majoritatea arata la fel si din punct de vedere fizic, nu doar dupa modul in care se imbraca.

Odinioara erau mai putini slabanogi din astia si erau priviti ca ciuma societatii, mai ales in privirile oamenilor de la tara care te considera bolnav sau ca esti pe moarte daca nu arati solid si rosu la fata. Plus ca acum mai multi ani nu se gaseau haine pentru slabanogi, nu exista moda skinny, mai ales la noi in Romanik. De cand a explodat moda asta au ajuns la suprematie acesti baieti slabanogi, ca un fel de standard masculin. Gretos.

| u3erl0st13 a răspuns:

Si da, nu-i nicio surpriza ca acestia sunt mai agreati astazi, p i z d i f i c a r e a masculilor s-a intamplat. Multi slabanogi in ziua de azi si toti arata la fel.