| Chlean a întrebat:

Saptamana trecuta am dat proba la viteza la sport. Cel mai rapid a fost un coleg care a alergat cei 50 m in 6.74 sec! Dupa 2-3 sec de la oprire, a lesinat pe loc! Profu i-a luat pulsul: AVEA 120... Dupa ce si-a revenit, a intrebat ce s-a intamplat!
E normal ca un copil de 14 ani sa aiba puls 120 si sa lesine, dupa care sa uite ce-a facut!? Eu sunt nedumerit si tare inspaimantat!
Adica, imi e prieten, na putea sa i se intample oricaruia dintre noi ptc toti am fost rapizi!
Si daca mi-ati mai putea spune cum sa aflu o viteza in km/h, ar primi unu din voi FUNDA!|!|!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| csmin a răspuns:

Depinde daca are vreo problema la inima sau de cat de cald/frig era dac era prea cald nu era bine si nici daca era prea frig ca nu era bine...nu conteaza ce viteza a avut conteaza ce a insemnat pentru corpul lui cat efort a facut el...corpul lui a fost solicitat prea tare...dar cel mai bine ar fi sa mearga la un medic