| lacrima_4340 a întrebat:

Baieti mai oferiti martisoare fetelor? Intre ce varsta se mai face acest lucu?

11 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Normal ar fi la orice varsta.Si baietii si barbatii. Nu este o sarbatoare a adolescentilor.Martisor se poate da la orice femeie: mama, sora, bunica, prietena, colega, iubita, vecina...etc.Noi femeile asa speram big grin. Sunt unele parti ale tarii unde fatele dau martisor baietilor!; si alte parti unde se face schimb de martisoare: eu iti dau tie, tu imi dai mie, un semn de sentimente reciproce.

| juniper a răspuns:

Da, se mai ofera, la orice varsta, inainte nu stiam daca fetele trebuie sa dea baietilor.

| adi4ever a răspuns:

Nu, ca e criza!

| Frogie a răspuns:

Nu exista limita de varsta pentru a oferi un martisor! happy

| emy a răspuns:

Oricand se pot oferi martisoare. E un gest frumos, nu conteaza varsta la care il oferi unei persoane dragi.

| undercovergirl a răspuns:

Salut!

Martisorul este simbolul primaverii si mai mult decat asta semnifica bucurie, schimbare, speranta, trecerea la o noua perioada mai buna.
Nu exista o varsta anume pentru a daruii aceste mici simboluri, ele se pot daruii oricand, oricui. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal, acum am o multime de colege, asa ca am luat o punga de martisoare sa am de unde imparti lunihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am cumparat numai snururi, martisorul este la purtatorwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa inteleg ca nu trebuie sa dam martisoare, asta vrea sa spuna votul ala stupid?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care ai dat stupid mai? mai frumos decit martisorul pe care ti-l pot oferii eu nu poate fi altul, pe ala de pe tarabe il porti citeva zile la piept dar pe-al meu il ti minte toata viata rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un cadau se ofera indiferent de varsta, deci un martisor este un simbol de respect si recunostinta. nu ezitati sa faceti cadouri. elena 14