| Goddessss a întrebat:

Băieți, voi va uitați si la fața fetei sau doar la forme?

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu mai tin cont de nimic daca nu vreau sa stau cu ea, cand vine vanatoarea ma urc in masina si prind prada care imi convine mai mult nu vreau

| cristi202 a răspuns:

Si, si. Dar cea mai importanta e privirea ei. Uneori, chiar si la metrou, daca stam separați, fata in fata pe scaune, privim electrizati unul la celalalt uitînd de tot ce e in jur. Uneori nu mai e nevoie de cuvinte, privirea e de ajuns.
Dar asta nu inseamna ca in cate o seara nu ma incita si alte parti ale corpului ei ☺

| RAY a răspuns:

Https://image.tmdb.org/t/p/original/tin1yN02Sh0sgrAzC0QDmfrWxm3.jpg

fata ei face totul https://ro.pinterest.com/pin/827677237753314693/
dupa cum vezi are sani mici dar si ceva forme,eu ma uit la fata ei, asta ma exicta cel mai mult, de asta caut eye contact, e dovedit ca barbati prefera sa priveasca fata actritelor de filme pentru adulti, cunosc si grasute dar au fata frumoasa imi plac dar si urate care au un corp wow dar fata, cred ca si invers e la fel

| Drimmero a răspuns:

La ce se iveste in campul meu vizual, o analizez din cap pana in picioare de obicei, de fel sunt mega atent la detalii, la gesturi/mimica si la aspectele de genul, nimic nu-mi scapa (defect din fabrica)

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cum spun mereu, nu trebuie sa generalizam, sunt fel si fel de oameni.

Referitor la mine, evident ca si la față.

| Mosotti a răspuns:

In primul rand la figura, aia e decisiva, si la barbati la fel e. Degeaba ai corp lucrat daca femeia nu vede o figura masculina care sa o atraga. Dar invers merge, poti avea asa si putina burtica si corp nelucrat, daca ai figura atractiva (masculina), e super, atragi de rupi.

| T0T a răspuns:

Normal că și la față. Unele arată frumos din spate, dar când se întorc te fac să regreți că te-ai uitat la ele.

| Celcestietot a răspuns:

Ai pus intrebare cu simbolistica... fața nu iese din calcul happy.

| CostinAlamariu a răspuns:

Eu unul în principal ma uit la față. Formele nici nu ma interseaza atat de mult cat ma intereseaza in primul rand fața și in al doilea rand proportia corpului

| zilog a răspuns:

Jur că acum caut pe cineva care are sun suflet bun, aș da orice să intâlnesc o fată foarte sufletistă

DIN CLASA A 5-A PÂNĂ IN CLASA A-8-A AM AVUT O PRIETENĂ NEVĂZĂTOARE COMPLET care nici nu avea câteva degete la o mână
Si totuși si azi mi-a rămas in inimă ca un exemplu de bunătate fantastică
cinste noblete bun-simț si modestie ieșite din comun
Problema este că ea nu dorea sa fie iubita mea de si eu o iubeam fantastic de mult!
Ci ea dorea să fie doar prietena mea.

Si mi-a fost prietena mea
mergea la aceiasi scoala cu mine
Și acestă fată îmi citea lecțiile în fiecare pauză ca să învăț și eu ceva
ea chiar dacă nu vedea își făcea temele și imi dicta și mie temele inainte de fiecare oră
si eu care vedeam copiam de la ea
Si ea dacă avea un cozonac sau ceva bun orice chiar și un măr dacă ar fi avut dorea să îl impartă cu mine!

Ea îmi era cel mai bun prieten, ii povesteam că mă bat părinții că sunt săraci și vor să mă dea la casa de copii si că vor să plec de la ușa lor și în fiecare zi când mă intorc acasă mă iau la bătaie prima dată mama că ea este acasă si mă bate cu furtunul și cu cureaua de la masina de spălat pentru că nu am plecat oriunde in lume
apoi tatăl meu cu pumnii si cu genuncii in burtă șî imi dădea cu cheile în cap să nu mai mă întorc în casa lui si de multe ori mă dădeau afară din casă noaptea să plec
sau o dată m-au dus în insula mare a brăilei crezând că nu o să mai am cum să ajung acasă.
Si fata asta se ruga pentru mine!
Lucrul acesta mi-a schimbat modul de a privi viața si acum peste ani mi-am dat seama că este cel mai important SĂ AI IUBIRE
să ai o familie
să ai pe cineva căruia îi pasă de tine dacă ești bolnav sau dacă ai mâncat sau dacă ai luat examenul...
cineva care să țină la tine din tot sufletul lui sau al ei.

Atât de mult îmi plăcea sufletul acelei fete în cât de multe ori plâneam de ce văd eu și nu vede ea și mi-aș fi dăruit ochii mei pentru ca ea să vadă!

Asta înseamnă să îti pese cu adevărat de cineva!

Iar fetele frumoase in ziua de azi sunt zăpăcite de toate televiziunile cu emisiuni in care le învață să tragă fusta mai jos
https://www.youtube.com/watch?v=4iA2WCHShwU

în loic să încerce ca ele personal să nu fie alt ceva de cât niște păpuși
jucăriile unora si ale altora care sparg bancomate care aruncă cu bani la lăutari
care foră ucid omoară si până la urmă după ce reușesc să le drogheze și să le facă să se simtă datoare vândute si după ce se satură de ele să le vândă peste hotare ajungând niște zdrențe cum erau și toate fandositele mironositele sclifositele cu bnai de pe la blocul in care ea a crescut!

Dar tu ai de ales poti fi o femeie deosebită alături de un om care nu umblă prin locale discoteci si alte locuri ale pierzaniei
ci el isi câștigă banii prin muncă cinstită prin sudoarea minții si a frunții
învățând mereu si muncid cu mâna lui
Poti deveni bucuria unui asemenea om si el te va respecta pentru tot restul vietii
si va fi atât de multumit de tine in cât in fiecare secundă a vietii lui cu fiecare respeirație a lui va spune Doamne îți mulțumesc din toată inima mea pentru darul minunat pe care mi-l-ai făcut
pentru soția mea

si el tot timpul va incerca să faca absolut tot ceea ceii stă în putință să îți fie bine
să fii fericită alături de el
pentru că fericirea ta este si fericirea lui!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ambele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toata lumea se uita si la fața. Daca ai un corp "top" dar fața nu e ce trebuie e mult mai rău decât daca esti frumoasa la față dar corpul lasa de dorit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La forme prima data și la cum se îmbracă. O scanez de jos in sus.
Ce stil are, daca știe să și-l evidențieze și corpul.
Formele bat frumusețea faciala, din perspectiva mea. Câtă vreme are peste 16 ani, nu mai are cum sa fie așa frumoasă la fata. Și nu mă impresionează, asta din punct de vedere al aspectului.

| Goddessss explică (pentru anonim_4396):

Imi explici ce ai vrut zice prin ultima fraza?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Goddessss):

Că mă atrage mai mult o voce simpatica (feminina) decât frumusețea. a sunat cam aiurea.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Ambele sunt importante.

| KR0NSTADT a răspuns:

Dacă are față de bau-bau nu mai dai atenție formelor. Începi să alergi ca în Forest Gump.

Răspuns utilizator avertizat