| DonEduardo a întrebat:

Baietilor, ce apreciati cel mai mult la o fata?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer?
Frumusetea exterioara, dar niciodata frumusetea exterioara fara cea interioara.

39 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Inteligenta, feminitatea, senzualitatea (cred ca de fapt intra la feminitate dar zic s-o trec), sa ai ce vorbi cu ea, fizicul sa fie unul decent cat sa-mi fie drag de ea cand o privesc, ar mai fi dar e prea tarziu sa le gandesc acum.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Hmm, acel ceva pe care nu as putea sa il descriu thinking

| Mosotti a răspuns:

Prima data fizicul apreciez, e proba eliminatorie, si apoi analizez inteligenta, caracter, comportament.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu contează fizicul și nici figura, contează ce ai în suflet și în cap.
Aparențele sunt înșelătoare și de cele mai multe ori un chip frumos ascunde un suflet hidos.
Nu te lua după aparențe.winking

| ChrisRo a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine a zis ca nu conteaza nici fizicul nici figura? Din cate stiam, pe planeta Pamant, la specia homo "sapiens", fizicul primeaza.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Si tu faci asa? Adica nu te atrage deloc fizic, dar il cauti de cap si de suflet?
Nu iti fug ochii tot dupa frumusei? Fi sincera.
Da, dupa ce te atrage cat de cat, atunci il cauti de cap si suflet, aici e corect, ca nu poti face o rel serioasa doar pe fizic, dar asta e altceva deja, insa fara figura atractiva deloc, nu te mai intereseaza altceva ce are ala.

Corect, multi frumusei au suflet hidos, dar asta se stie, si se stie si de ce, dar nu toti.

| DonEduardo explică (pentru anonim_4396):

Spuse o fata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

NU îmi "fug" în mod predominant ochii după frumușei.
Spre surprinderea ta.
Cum spunea Andreea Bălan într-o mai veche melodie: "Ne hrănim cu aparențe".
Și încă ceva: înainte să afirmi că tu ai dreptate iar eu mă amăgesc singură, îți zic așa: NU mă cunoști, nu-mi cunoști personalitatea și nici preferințele în materie de bărbați. Ca prin urmare, nu mă poți băga în aceași oală cu celelalte cărora le "fug" ochii după frumușei.
Nu toate au aceleași preferințe și nu toate caută masculi alfa.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai da, insa eu cunosc genetica oamenilor care in general e cam aceiasi, si programarea genetica este sa ne placa in primul rand fizic, nu conteaza personalitatea neaparat. Si cam toate ar dori alfa prin constructie.
Iar aia sau alea care zic ca le-a atras direct comportamentul si atitudinea, deja inconstientul a validat pe celalalt ca atractiv fizic, dar ei nu isi dau seama, adica celalalt a fost validat ca are calitati evolutioniste ca partener.

Ca figura spune calitatile ce le ai, ca barbat daca esti descurcaret, bazat, puternic, etc. Iar personalitatea, o aflam dupa.

Insa pot fi si exceptii, daca esti printre ele, aia este, ai dreptate.
Nu am zis ca 100 % e cum am zis, dar 99 %.
Si e mai bine ca esti asa, pentru ca in general alfa sunt cam nesimtiti si rai, inseala, etc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Tu vrei o relație pasageră sau de lungă durată?

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu as fi vrut mai de mult, o relatie de lunga durata, clar.
Insa nu pot face o relatie asa doar cu fizicul, nu as putea sta cu una doar ca e frumoasa, cum din pacate multi fac (si dupa aia se mira ca se alege prafu).

Dar fara fizic, iar nu as sta cu aia daca nu ma atrage deloc (deci nu ca ma atrage cat de cat), nu stau chiar daca are toate celelalte calitati.
Aici e problema, si asa e la cam toti tinerii.

De aia am zis, ca frumusetea este proba eliminatorie dar NU suficienta pentru o relatie de lunga durata.

Adica cine nu atrage deloc, ramane pe dinafara, va avea relatii doar de interes, sau cel mult cu un alt partener tot neatractiv, si nu se vor place reciproc de fapt, chiar daca are calitati.

Cine are doar fizic, are parte de distractie macar, gusta iubirea si sexul, afectiunea, si sanse mari sa fie luati si in relatii de lunga durata pana la urma chiar de oameni destepti, buni, cu bani.

Cine are si fizic si ceva din restul, e f bine, poate avea oricand o relatie de calitate de lunga durata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Uite, de exemplu mie îmi place acest jurnalist (Rafael Udriște) : https://images.app.goo.gl/4kpkxXhPmkyEHSvD7
Nu neapărat pentru fizic ci pentru felul lui de a fi, inteligență și profesionalism.
Îmi dă un vibe pozitiv dar nu datorită figurii ci datorită modului cum vorbește.
Urmăresc cu drag emisiunea și îmi e drag ca prezentator și ca om. happy
Ție ce vibe îți dă?

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Mie mi se pare un om vesel si simpatic, e ok omul, daca e si destept, e si mai bine, e un om placut.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

La polul opus e acest jurnalist (Marius Pancu): https://images.app.goo.gl/pjMwvyvQePe9VrZS7
Care are un aspect fizic plăcut dar îmi exprimă o oarecare aroganță și imaturitate, ceea ce m-ar determina să îl evit dacă am fi colegi de trust. big grin

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect! Si mie imi inspira la fel, acest Pancu aroganta si ceva rautate.
Si culmea.e putin alfa fizic! Adica natura pe el il considera partener bun pentru femeie, tocmai ca e arogant si rau, rautatea ajuta inainte, ca apara femeia de intrusii care vroiau sa ii ia teritoriu si resursele.
Asa ca l-a facut sa atraga mult fizic pe femeie.

Exact ce spuneam, ca multi frumusei sunt rai, aroganti, asentimentali, caractere proaste.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Răutate nu neapărat dar îmi inspiră tipul acela de bărbat nestatornic, muieratic, cum se zice.
Alfa nu este, pare mai mult beta, nu-l văd să fie genul care să aducă resurse și să fie fidel unei singure femei.
Udriște îmi pare mai mult alfa, mai matur, echilibrat, statornic și fidel.

Dacă tot crezi că fizicul e notabil, ce note le-ai da lui Udriște și Pancu?

Apropo, în secolul 21, anul '21, femeile nu prea mai caută și nici nu mai umblă după bărbați alfa, deoarece și-au dat și ele seama că nu prea sunt fideli.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Am zis aproape alfa, nu e de nota 10, dar si pe unu de 7 l-as putea numi alfa, adica toate notele care atrag semnificativ sexul opus, chiar daca atrage din 100 de femei 90 de femei sau 50.

E si putin rau! Arogantii nu-s buni, aroganta vine din rautate, ca un om bun nu e arogant. Normal ca iti inspira ca e nestatorinic, se leaga de calitatile ancestrale ce le exprima figura.
Ca doar nu natura vrea asa? Adica sa f cat mai multe.

Afla nu inseamna sa fi fidel, din contra, alfa e ala care f cat mai multe femei.
De adus resurse aduce, asta clar, aduce cam ce orice om.

Si-au dat seama constient, dar inconstientul lot le domina si le face sa se indragosteasca si sa fie atrase tot de din aia atractivi (ca sa nu zicem doar de adonisi adica de nota 10).
Asa cum si barbatu stie ca multe femei f frumoase-s proaste si proaste la caracter, dar din pacate tot de ele sunt supusi ei multi din ei.

SI o sa-ti zica "sunt prost, dar o iubesc, aia e, dar stiu ca nu trebuie".

Si eu mi-am dat seama ca ma inteleg mai bine cu barbatii, insa m-au atras femeile din pacate, nu poti sa ma opun geneticii, asa ca aia e.

Pune te rog link cu Pancu si Udriste ca eu nu stiu cine sunt ei.

| SilentRain a răspuns:

Aspectul,mai rar băieți să se complacă cu una urâtă dar caracter plăcut

| Catrice a răspuns (pentru SilentRain):

Te făcuși băiat? Mișto, ne combinamhee hee

| SilentRain a răspuns (pentru Catrice):

Sunt ce vreau eu
Azi sunt băiat mâine fata poimâine băiat

| Catrice a răspuns (pentru SilentRain):

Hermafrodita pe când?

| SilentRain a răspuns (pentru Catrice):

Când îmi crește coada și coarnele

| Catrice a răspuns (pentru SilentRain):

Cu vaccin, asta o sa fie curândhee hee

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Catrice):

Sigur nu sunteți surori? prea vă tachinați una pe altahee hee

| Simpatic a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Sunt trans ei happy

| Catrice a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Dacă era pe anime, știam cine e...asa,habar n-am sad

| Dismally a răspuns:

Inteligenta, feminitatea, atitudinea, umorul, privirea etc. Cred ca ar trebui sa aiba cate putin din toate happy

| CostinAlamariu a răspuns:

În primul rand apreciez abilitatea ei de a-si mentine calmul in orice situatie si de a arata bunatate sufleteasca in general.

Nu m-as vedea niciodata langa o fată care se enerveaza, înjură, țipă, nu are rabdare, nu e bună la suflet.

| Apokales a răspuns:

Simtul umorului, nu pot discuta cu una serioasa.

| wildthing a răspuns:

Loialitatea.

| Legion7X a răspuns:

Plăcută, modestă, de suflet, naturală.

| CIaudiu a răspuns:

Personalitatea!

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Sinceritatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Umorul, inteligența, acceptarea, calmul.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Modul de gândire

| Morbid a răspuns:

Totul. Daca incearca sa ma schimbe in bine.

| DenqOO a răspuns:

Imi place sa aiba aceea balanta intre fata cu capul pe umeri, calma si nebunatica si vesela

| IhNomUhNitPARIS a răspuns:

Salut.
Apreciez :
Caracterul;
Modestia;
Sinceritatea;
Originalitatea;
Educația;
Personalitatea;
Simțul umorului;
Fidelitatea;
Raționamentul;
Comportamentul;
Fizicul (de sa fiu ipocrit, la asta ma uit prima data)

Și evident igiena.

| ChrisRo a răspuns:

Sâni, fese, craci, glezne, mecla.