| Marius131415 a întrebat:

Bogații oare pe ce își cheltuie banii?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pentru a face mai mulți banii, in fapt cu cați ai multi cu atât vrei mai mult, de asta sunt impozite si taxe peste tot in lume mari, sa te acomodezi ca un sclav in clasa ta de sărăcie, sa nu vrei mai mult, un copil sărac nu poate ajunge avocat, doctor, preot, judecător, politician, decât prin familie si banii, nu e corect, drept dar in capitalism banul contează, visul ala american a cam apus de ceva vreme, deci ar trebui pus preț pe competentele unui om ca in China dar si competiție capitalista

| Marius131415 explică (pentru RAY):

În sfârșit un om inteligent care pricepe că nu ai cum să reușești singur că puștan cum faci bani da te duci și să stai la o facultate buna? Că nu poți să și lucrezi și să faci medicina spre exemplu

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Oare nu au pe ce? Nu mănâncă și kk la fel ca tine? Mănâncă cu două linguri, le bagă pe amândouă deodată în gură?