| OnlyTheScript a întrebat:

Bun..deci...
Vreau sa zic ca nu ar trebui sa fiu luata in ras daca eu cred in fantome, extraterestri, vampiri etc, asa-i? Vreau sa zic ca eu cred in fantome chiar daca nu am vazut un niciodata, vreau sa zic ca eu cred in extraterestri pentru ca probabilitatea de a exista este mult prea mare ca eu sa nu cred in asta, vreau sa zic ca eu cred in vampiri-sunt sigura ca au existat la un momentdat fiindca s-auinventat atatea povesti cu vampiri si strigoi si fiecare lucru pe care il creezi porneste de la alt lucru-nu stiu daca intelegeti, vreau sa spun ca cei care au inventata povestile cu vampiri sigur s-a inspirat de undeva. Este ceva rau ca eu cred in astea? Este ceva rau ca eu cred in horoscop sau ca sunt superstitioasa? Ar trebui sa ascund lucrul asta pentru a nu fi luata in ras de oameni sau sa il spun fara nici o restrictie... voi ce parere aveti?
P.S. sper sa nu am luati la misto gen " frate ce nebuna" etc

Răspuns Câştigător
| DedeeAndreea a răspuns:

Buna.
Off.Pai,recunosc ca mie imi e frica putin de fantome, si de intuneric.Nu e o rusine sa crezi in astfel de lucruri, dar nu sunt adevarate.Nu exista fantome,strigoi,vampiri. Poate extraterestrii da,dar nu fantome,vampiri si strigoi!
Nu e bine nici sa fii superstitioasa si crezi in horoscop foarte mult, adica nu trebuie sa te influenteze horoscopul.
In fine, fiecare crede in ceva, are ideile lui, asa ca tu nu trebuie sa ascunzi aceste lucruri decat daca simti tu nevoia happy
Ti-am spus:faci ce crezi tu ca e mai bine.Eu doar iti dau un sfat:Nu mai crede in toate prostiile.happy Fantomele, strigoii si asa mai departe sunt imaginatiile omului.Dar daca tu crezi in ele, este treaba ta, nu trebuie sa ascunzi aceste lucruri.Pana la urma oamenii te critica din toate punctele de vedere, asa ca tu esti mai deosebita si nu trebuie sa iti faci griji de ceea ce cred ceilalti.
Sper ca te-am ajutat!

6 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Nu te ia nimeni.
Ai dreptul să crezi și să nu crezi în tot ce vrei și nu vrei.
Baftă!

| TheStory a răspuns:

Extraterestri da, dar vampiri, pe bune.
Romani au inventat acest termen ca sa ii sperie pe turci.

| RandyMarsh a răspuns:

De ce spui ca probabilitatea este prea mare?
Pana acum nu a avut nimeni o experienta cu fantome, care sa se dovedeasca a fi reala.
In extraterestri cred si eu.Trebuie sa mai fie cineva in milioanele de galaxii.
Dar in fantome...

| OnlyTheScript explică:

Scuzati-mi greselile de ortografie ( e putin stricata tastatura)

| LeviaThan666 a răspuns:

Pai... nu vreau sa te dezamagesc dar eu sunt genul ''nu cred pana nu vad'' eu spun sa te abtii sa vorbesti din astea pentru ca risti sa fi evitata,extraterestrii,vampiri,varcolaci,etc sunt lucruri create mintea umana,si fiind asa creduli credem in orice porcarie, maine o sa vezi ca sa inventat un nou monstru..., eu iti spun sa nu mai crezi in din astea, sunt inventii la fel ca Mos Craciun si faza cu ''Fiecare poveste are un sambure de adevar, nu cred ca in privinta fiintelor supranaturale si acea poveste. deci. eu iti spun sa nu mai crezi in din astea pana cand nu vezi ^_^! O seara placuta

| Geryking a răspuns:

Asculta nu ca te-as lua in ras sau ceva dar chestile astea nu exista adica cine a inventat povestile astea sau luat din imaginatie.