| BRG a întrebat:

Bun găsit tuturor ce părere aveți dumneavoastră de unii bărbați care fac sex cu prietenele lor iar cînd aud că aceasta e însărcinată fac presiuni asupra ei să avorteze sau o părăsește. Cunosc un caz al unei prietene, ea a rămas însărcinată acum 6săptămîni și cînd i-a spus prietenului ei că așteaptă un copil el i-a zis că dacă nu face avort o părăsește, că e prea tînăr pentru a avea un copil el are 34 și ea 29, ea a ales să păstreze copilul, dar mai rău este că și mama ei a zis să facă avort. Ea e hotărîtă să-și crească copilul singură, prietenul a părăsito după o ceartă groaznică. Cum comenta-ți dvs acest lucru. Vă mulțumesc tuturor pentru răspunsuri.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer? el trebuia sa se protejeze daca nu voia sa intervina o sarcina intre ei! Apoi consider ca sunt destul de maturi ca sa accepte aceasta sarcina, care zic eu ar trebui sa fie primita cu flori si zambetul pe buze!
Dar cum ai zis, daca au facut doar sex, si nu dragoste atunci inteleg felul lui de a se purta, caci nu o iubeste, dar chiar si asa, daca ea alege sa pastreze copilul nu are dreptul sa o oblige ca ea sa faca avort! E dreptul ei de femeie, si la 29 de ani consider ca are varsta ideala de a deveni mama!
S-au despartit, pacat caci puteau fi impreuna daca se potriveau, dar poate e mai bine asa caci, el mereu i-ar fi reprosat faptul ca a pastrat copilul:,, m-ai obligat "asa ca...mai bine singura si linistita!
Stii poate in timp ii vine si lui mintea la cap si se va proteja pe viitor, si va sta si se va gandi; dar daca o iubesc? oare nu e mai bine ca ea a pastrat rodul iubirii noastre?
Gadeste-te si la acest caz:daca cei doi se impaca, ea ar face avort si intr-un viitor apropiat el vrea un copil si ea nu mai poate avea copii? atunci nu le va parea rau?

7 răspunsuri:
| AnaEindragostita a răspuns:

Eu asi zice ca ar trebui sa pastreze copilul indiferent de ce parere au altii

| OanaG a răspuns:

El e tanar la 34 de ani pentru un copil? Pai cand vrea sa il faca la 50 cand sperma nu a sa mai aiba niciun efect.Bravo fetei, sa-l creasca singura nu e singura care face acest lucru, se gandeste la acel inger care sta in pantecele ei si nu are nici o vina.

El nu e pregatit pentru un copil, dar ii place cand si`o trage, acum sa suporte consecintele, sa fie alaturi de ea, si mama ei ar trebui sa fie extrem de fericita ca va deveni bunica, dar se mai intampla, babe nebunelaughing

| micurutza2005 a răspuns:

Deci e usor de criticat sau acuzat pe cineva, dar aici au amandoi ceva vina ea ca nu s-a protejat daca stia ca el nu isi doreste copii nu e pregatit pentru asta si fiecare la vremea lor daca nu e hotarat ce sa-i faci copil cu forta mai bine cand sunt amandoi hotarati chiar daca e mai tarziu dar e dorit si asteptat acel copil nu ca acum in cazut de fata, evident ca copilul nu are vina ca e prezent dar se puteau evita aceste certuri si neplaceri mai bine sa vina totul frumos decat cu ura, apoi daca s-a intamplat din vina amandoura atunci ar trebui sa suporte consecintele amandoi nu el sa fie las si sa fuga cum s-ar zice, e si raspunderea lui e propriul copil trebuie sa-l accepte acum asta e a venit si gata trebuie sa se ocupe de el acum ce face nazuri daca" i l-a proiectat" la fata care nu s-a gandit ca sunt atatea mijloace de protectie pe care le putea folosi, e cam nemernic acum ca o lasa singura sa suporte totul nu e usor sa cresti singura un copil trebuie sa fie si ea constienta de asta nu dupa ce il naste sa-l dea la centru de plasament, apoi daca i cere avort cu care nu sunt de acord niciodata e si mai nemernic cum sa i ceara sa omoare propriul copil e tampit si e si dovada ca nu o iubeste clar ca daca o iubea accepta copilul si se si casatoreau dar se pare ca s-a folosit de ea in toata aceasta vreme, iar mama ei e si mai si cum sa-i ceara sa ucida propriul nepotel sau nepotica care dupa ce se naste o sa o soarba din priviri de draga sigur, e nebuna si ea sau ce au toti cu copilasul asta nevinovat pe care i l-a dat Dumnezeu si care vrea sa traiasca si sa se nasca, lasa ca nu a fi nici ultima nici prima care tine copilul si se descurca singura cu el, eu zic sa fie tare si sa isi canalizeze toata dragostea asupra puiului ei si nu o sa regrete indata o sa-l simta cum da din picioruse si o sa-l vada la ecograf si o sa-i fie drag si o sa fie al ei si dragostea ei o sa vada, e o senzatie unica pentru o mama cand simte inima sau cum se misca copilul ei, eu am plans de drag cand i-am simtit inimioara fiicei mele ca pulseaza si apoi cand se misca si se muta dintr-o parte in alta imi venea sa intru si eu in burtica sa o privesc cat e de scumpa acolo cum statea ea pupam toate ecografele si de abia asteptam sa treaca lunile sa o vad odata in bratele mele mai ales ca am asteptat-o atatia ani.asa ca spune-i astea prietenei tale sa nu faca prostia cu avortul ca poate nici copii nu va mai putea face dupa un avort la varsta ei e deja la o varsta inaintata pentru.copii cat sa mai astepte sa-i faca la 40de ani, o prietena a mea asa a facut avort si nu a mai putut avea copii niciodata regreta si a infiat o fetita care normal nu e ca si propria ta fiica pe care ar fi putut-o naste cand a facut acel avort.asa ca succes cu sarcina fetei.

| zorialbi a răspuns:

Ma bucur ca fata a facut alegerea corecta. Ar fi regretat daca si-ar fi omorat propriul copil. Chiar daca prietenul ei a parasit-o, acel copil va fi mangaierea ei in viata.
Poti sa-i trimiti linkurile astea:
http://www.youtube.com/watch?v=hWG8ZXdb50I
http://avort.ro/

| Zmeura a răspuns:

Domane barbati astia au are 34 de ani si e prea tanar.Saraca fata trebuie sa cresca singura copilul.Chiar ma infioar aceste cazuri

| Pupily92 a răspuns:

Niste barbati tampiti. daca sunt asa de maturi(34-29ani) nu vad de ce nu ar tine copilul. ce vina are copilul ca tata-sau nu-l vrea? inseamna ca ala nu a iubit-owinkingiubea doar sexul cu ea, o iubea doar in patwinkingdaca el stia ca nu vrea copii, de ce a facut-o neprotejat?thinking trebuia macar ei sa-i zica sa ia pastile. ce n-as ca un barbat, sa se faca intr-o zi femeie si sa treaca prin toate:ciclu, viol, nastere, absolut prin toate ce ar putea trece o femeie.winking si maine zi sa se trezeasca barbat la loc si sa vada cum a fost.:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi da nu cumva u esti tipul din poveste?thinking Eu cred ca u esti ala si ceri sfaturi pentru ceea ce ai facut u.Pt ca nu cred ca trebuie sa intrebi tu pe TPU pentru o prietena de a ta care e destul de mare(29)de ani.Sa stii ca e ciudata aceasta intrebare. Dar na.Eu una nu vreau copii niciodata. E o porcarie sa suferi atata durere.Heloo!