| anonim_4396 a întrebat:

Buna am intrebari? big grin
1. Cum a fost prima zi de liceu pentru voi? >:
2.Ce profil ar trebui sa aleg FILOLOGIE sau STINTE SOCIALE... avand in vedere ca vreau spre Drept. :3

Răspuns Câştigător
| Yuly_Iulian_1994 a răspuns:

1. Prima zi de liceu a fooost... emotionala sa zicem cred, nu prea mai tin minte
2.Eu zic ca filologie ar fi mai usor la bac si te ajuta si cu dreptul (cei de la filologie nu dau bac la mate), dar faci ce crezi tu ca-ti place.happy

7 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Nu a fost o zi foarte speciala. Am facut cunostinta cu noul loc in care aveam sa imi petrec 6 ore pe zi pentru urmatorii 4 ani si cu persoanele din clasa mea.
Cred ca Stiinte sociale ar fi un profil mai potrivit, daca te gandesti sa urmezi Dreptul pentru ca se face mai multa istorie, dar nici Filologie nu e foarte diferit in ceea ce priveste materiile.

| Seepty a răspuns:

Prima zi a fost frumoasa pentru ca am intalnit prieteni noi, mi-a placut liceul in care sunt. Daca vrei sa faci facultatea de drept ai putea urma profilul de Stiinte Sociale.

| Bøøgey a răspuns:

Prima zi a fost cam aceeasi cu orice zi din generala, adica cunosteam vreo juma' de clasa, deci n-a fost mare branza. Cat despre tine, du-te la Sociale, e viata buna acolo.

| tipicalgirl a răspuns:

Pentru drept merg ambele... Dar ştiinţe sociale mi se pare mai dur. Sper că te-am ajutat :*

| AlexandraPrincess a răspuns (pentru tipicalgirl):

Si cum a fost la liceu? smug