| ChristinaO a întrebat:

Am nevoie de apa oxigenata cu concentratie de 6% si nu stiu unde gasesc. Stiu ca in mare, se foloseste pentru decoloararea parului, as putea sa gasesc pe la raionul de cosmetice? La farmacie am intrebat, dar nu au, se pare ca trebuie preparata, si nu prea stiu farmacii care prepara.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Apa oxigenată nu decolorează, este un mit fals.
Pa, pa.

| Mihaela1964 a răspuns:

Gasesti fie cumparand orice cutie cu vopsea inchisa la culoare, aceea are oxidantul 6%, fie cautand unde se comercializeaza in orasul tauprodusele kalos, vei gasi de cumparat numai oxidantul 6%.

| Moonlight123 a răspuns:

In supermarketuri nu gasesti, doar la farmacie. Incearca la unele mai mici de cartier, acolo ai mai multe sanse sa prepare, sau cele de langa spital. Farmaciile mari gen sensiblu nu prea am vazut sa prepare substante.