| anonim_4396 a întrebat:

.am nevoie de parerea vostra..am 19 ani prietenul 29..nu stiu multi zic ca virsta nu conteaza insa parca ma deranjeaza..si nu din cauza lui caci cu el e tot ok.e bine, ne intelegem...insa de ceea ca ce va spune lumea..cu toate astea vreau sa stiu ce spune lumea. oare sa continui relatia cu el sau ar trebui sa punem punct? ..astept sfaturile si critica.

4 răspunsuri:
| CristiB93 a răspuns:

Lumea spune multe. Tu trebuie sa faci doar ce simti ca te face fericita. Analizeaza lucrurile.
Cu ce este mai bun un prieten de 20 de ani sau de aceeas varsta decat unul de 29?
Daca nu ai nici un motiv real in faptul ca un prieten de aceeas varsta este mai bun decat unul de varsta mai indepartata atunci nu pune punct relatiei, ar fi absurd si ai suferii.
Ce daca spune lumea ca e prea mare. Tu trebuie sa vezi daca intr-adevar faptul ca este mai mare, este o problema pentru tine.
Lumea vorbeste fara sa analizeze, niciodata sa nu te iei dupa turma. Ea nu gandeste.
Deci analizeaza-l pe prietenul tau de 29 de ani si vezi de ce merita sa il parasesti. Daca vezi gasi un motiv real, paraseste-l, daca nu gasesti nimic. Ramai cu el si fi fericitawinking

| William a răspuns:

Da, varsta conteaza ce **** mea tu nu ai creier sa gandesti sau de ce te iei dupa altii?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un barbat in toata regula cu o fata care inca nu a terminat nici liceul. aiurea.tu nu, dar el e vai si amar, asta e clar. scuzele mele dar la varsta aia m.ar interesa una pe banii ei care are o scoala etc, nu una care nu a muncit in viata ei. eu ca am 20 de ani si gandesc asa, dar ala la 29 daca nu gandeste asa, e clar ca nu are toate rotitele sus.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sau, poate arati foarte bine si sta cu tine doar pentru sex. nu e ca ar fi primul care ar vrea putina actiune de la una de varsta ta.