| andreea1207stela a întrebat:

Buna,am o perioada destul de dificila.Imi place de un profesor maxim, probabil da, sunt obsedata. Iideea este ca eu am doar 17 ani si el cred, cel puțin pare de 45 de ani.Da probabil sunt anormala sau ceva, dar chiar simt ceva pentru el.El ne-a predat din clasa a 5a pana in a 7a.In clasa a 5a l-am adorat, era chiar profesorul meu preferat, dar din a 6a nu l-am mai plăcut asa mult, probabil ca era mai sever, dur si strict.In clasa a 7a uram sa fiu la ora lui, mai ales ca el preda istorie si uram istoria.Din clasa a 8a am facut cu altcineva istorie, ei bine nu stiam ca ni se va schimba profesorul.Dar chiar am fost fericita ca nu ne mai preda celalalt si ca aveam unul nou.Insa in semestrul doi nu stiu cum si cand exact, dar a inceput sa imi placa de fostul meu profesor.Cred ca totul a pornint de la o gluma, pe care a făcut-o o prietena.Sau nu mai stiu exact.Dar parca atunci cand il vedeam,chiar puteam sa spun ca-i frumos si imi placea si cum se comporta, nu doar fizicul(chiar daca a fost dur cu noi. )De atunci cand il vedeam, zambeam si i-am si învățat orarul pe de rost. Efectiv stiam ce ore are si unde sa merg sa pot sa-l vad.Cred ca la un moment dat și-a dat seama ca il tot "urmăream". Odata i-am scris un mesaj din greseala-era un cuvant urat,nu stiu, m-am prostit si din greseala, din instinct, l-am trimis.M-am speriat destul de tare si de atunci incercam sa nu ma mai vada, mai ales ca era cam suspect sa ne vedeam in fiecare pauza.De atunci cand aveam istorie cu celalalt profesor, tin minte ca si plangeam la ora lui, pentru ca imi era dor de celalalt, regretam:/
In clasa a 9aza fost si mai dificil.Am avut again alt profesor, mai tanar, sincer arata bine..multe fete spuneau asta, insa tot de primul imi era dor si era nasol ca liceul meu are vreo 4 clădiri si când m-am mutat la liceu, in alta cladire aflasem ca el preda numa 2 ore la o clasa de la liceu asa ca nu-l mai puteam vedea asa des.Tin minte ca in a 8a daca nu il vedeam o zi, plangeam la propriu, dar imaginati-va ca din a 9a il vedeam numa o data la o luna sau chiar 3.Acum sunt in clasa a 10a si e si mai rau, nu il mai vad DELOC.Nu mai preda la liceu, doar la gimnaziu si culmea ca acum preda si la clasele de a 8a.Ca na el nu preda la clase de a 8a cand eram eu a 8a:/.Si nu stiu ce sa fac, il plac de 2 ani si sunt obsedata,plang dupa el, imi dau seama ca nu plac alt baiat si da, nu mi se pare normal, ar trebui sa-mi placa de băieți de varsta mea...:/ si sunt super obsedata, câteodată imi vine sa spun ca ma sinucid.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Copilarii...

| Nirvanaaa a răspuns:

Hello!
Pare mai mult o obsesie, sau o admiratie dusa la extrem. Omul ți-a fost profesor, e mai mare și mai matur in gândire decât tine, nu ar fi cazul de nicio relație intre voi in afara de cea elev-profesor.
Profesorii sunt acolo sa ne învețe, sa ne îndrume. Da, e ok sa simpatizăm un profesor, sau sa ne dorim sa fim ca el, dar totul e din punct de vedere profesional.
Nu încurca școala cu viața personală.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mătuițivă vă pierdeți grav sufletul și inima. mă străduiesc să nu cred astfel de prosti dar știu destule cazurile mult mai grave și foarte posibil ca generați asta să fie rătăcită in prostie gravă. Dumnezeu sa aibă milă de noi toți.

| andreea1207stela explică (pentru anonim_4396):

Bine esti aici sa mi spui despre Dumnezeu? Gen asta i treaba da pe TPU?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profesori nu sunt pentru agățat la școli ei sunt acolo sa vă educe sa vă învețe carte și școlar educație ei nu sânt un școli să vă destrăbăleaze sau să vă de-a fantezie sexuale nu pentru asta sau făcut scholi nu pentru fantezi sexuale sânt scholi le și să ne facă oamenii. nu animale doar mâncat băut distracție cluburi Petreceri sex.

| andreea1207stela explică (pentru anonim_4396):

Da,si crezi că toți profesorii isi fac treaba si gata, sunt foarte multi profesori care nu s normali si da, uite ca au ajuns sa fie profesori, dar au si alte gânduri