| Julia_4419 a întrebat:

am o prietena care Mia cerut ajutorul si nu stiu cum sa o ajut. poate cu ajutorul vostru voi reusii s-o ajut.in urma cu doi ani prietena mea a intalnit un baiat de care s-a indragostit la prima vedere. dupa cateva saptamani au iesit in oras si a doua intalnire a fost la munte, atunci el i-a spus ca o place.intre ei nu s-a intamplat nimic atunci. ea ii trimitea mesaje dar uneori el nu-i raspundea.la telefon vorbe-au o data la sase luni.in urma cu cateva luni prietena mea ia trimis un mesaj si il intreba ce Mai face. el ia raspuns ca ar vrea sa o Mai vada dar crede ca prietenul ei se va supara. ea ia raspuns ca nu are pe nimeni dar el i-a spus ca o amica air fii spus ca este vazuta cu altcineva. dupa cateva zile sau intalnit, au stat de vorba, ia explicat ca ea nu are pe nimeni.in acea seara sau sarutat si a ramas sa se Mai intalneasca dar el tot timpul spune ca este ocupat. ea chiar il place si imi pare rau de ea ca nu poate sa fie fericita. voi ce credeti? chiar este ocupat sau oare nu o doreste? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Mai mult ca sigur sarmanul baiat nehotarat ascunde ceva. Posibil o relatie.Sa vorbesti cu un om pe care il iubesti o data la sase luni e absurdstraight faceDe doua ori pe ansurprise
Eu in locul prietenei tale nu m-am multumi cu jumatati de masura.Totul sau nimic. Ori e cu mine si se implica intr-o relatie serioasa ori te-am pupat, la revedere

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cred ca esti la varsta la care, mai bine te-ai tine de scoala decat de probleme din astea "sentimentale" complicate. Presupun ca si "prietena" ta are aceeasi varsta. De ce nu inveti tu mai intai sa scrii corect romaneste? Nu de alta dar, sincer, nu ti-am putut citi intrebarea pana la sfarsit pentru simplul motiv ca e doldora de greseli. Mai bine o lasa-i pe "prietena" sa scrie. Poate de la ea intelegeam ceva. Desi, ma indoiesc.

| gigiro a răspuns:

Intre cei doi nu a fost, nu este si nu va fi dragoste sau macar prietenie.Cand o pustoaica se indragosteste, nu inseamna ca si partenerul ei e indragostit de ea.Eu cred ca trebuie sa se gandeasca la alt baiat, care sa o caute, care sa-i spuna de mii de ori pe zi ca o iubeste, nu sa-l caute ea.