anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Hey. Am o problema care ma macina de vreo doi ani deja.Pe atunci vorbeam cu un baiat, el imi trimitea mesaje zilnic. Eu fiind timida nu am stiut sa-i arat ca il plac. La un moment dat s-a distantat de mine. A fost implicat si intr-o relatie. Si apoi am realizat ca il iubesc. Am incercat sa il fac sa inteleaga ca il plac, dar acum e implicat in niste activitati si se intalneste des cu fetele de acolo, deci am o mare concurenta. O prietena a incercat sa ii explice ca eu tin la el, dar el a ramas surprins si i-a spus ca ma considera doar o amica (pana la urma nu am vorbit fata in fata ca sa vad exact ce simte pentru mine)... Recent am reusit sa vorbesc cu el sub o alta identitate si i-am spus ca eu cunosc un baiat cu care ma vad des (de fapt ne vedem extrem de rar) si ca el nu ma considera decat o prietena - exact ce i-a spus prietenei mele. El mi-a spus ca ar trebui sa-i spun ca il plac baiatului ala. Oare s-a prins ca eu vorbeam cu el? Am incercat sa-l fac sa ne mai vedem dar imi spune ca e ocupat cu activitatile, desi cand ne intalnim el ma abordeaza si imi vorbeste ca 'in vremurile bune'. Sa fac ce mi-a spus el, sa-l chem la o intalnire si sa-i spun ce simt pentru el? Am nevoie de ajutorul vostru pe mai departe pentru ca eu chiar il plac si consider ca am asteptat destul, as vrea macar sa aflu intr-un fel sau altul ce gandeste despre mine, oricare ar fi rezultatul, poate ca m-as linisti.

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Cheama-l la o intalnire si te vei linisti.