| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema care nu-mi da pace de vreo doi ani deja.Pe atunci vorbeam cu un baiat, el imi trimitea mesaje zilnic. Eu fiind timida nu am stiut sa-i arat ca il plac. La un moment dat s-a distantat de mine. A fost implicat si intr-o relatie. Si apoi am realizat ca il iubesc. Am incercat sa il fac sa inteleaga ca il plac, dar acum e implicat in niste activitati si se intalneste des cu fetele de acolo, deci am o mare concurenta. O prietena a incercat sa ii explice ca eu tin la el, dar el a ramas surprins si i-a spus ca ma considera doar o amica (pana la urma nu am vorbit fata in fata ca sa vad exact ce simte pentru mine)... Recent am reusit sa vorbesc cu el sub o alta identitate si i-am spus ca eu cunosc un baiat cu care ma vad des (de fapt ne vedem extrem de rar) si ca el nu ma considera decat o prietena - exact ce i-a spus prietenei mele. El mi-a spus ca ar trebui sa-i spun ca il plac baiatului ala. Oare s-a prins ca eu vorbeam cu el? Am incercat sa-l fac sa ne mai vedem dar imi spune ca e ocupat cu activitatile, desi cand ne intalnim el ma abordeaza si imi vorbeste ca 'in vremurile bune'. Sa fac ce mi-a spus el, sa-l chem la o intalnire si sa-i spun ce simt pentru el? Am nevoie de ajutorul vostru pe mai departe pentru ca eu chiar il plac si consider ca am asteptat destul, as vrea macar sa aflu intr-un fel sau altul ce gandeste despre mine, oricare ar fi rezultatul, poate ca m-as linisti.

Răspuns Câştigător
| AndyLavy a răspuns:

Cel mai bine este sa vbesti cu el, sa ii spui exat ce si cum, sentimentele pe care le ai pentru el. Nu ai nimic de pierdut, ca acum oricum nu exista ceva intre voi. Poate baiatul considera ceea ce a spus prietena ta o gluma sau cine stie, nu poti stii exact atata timp cat nu discuti cu el. te poate refuza, caz in care il lasi, si-ti vezi de viata ta, sau poate ai noroc si o sa aveti o relatie. Nimeni nu te poate lamuri in afara de el.si doar comunicand vei rezolva asta

| IceCreamDoll a răspuns (pentru AndyLavy):

Si cum sa procedez, sa il chem la o intalnire si apoi ce sa-i zic?

| AndyLavy a răspuns (pentru IceCreamDoll):

Pfff. nu stiu. vorbiti de voi, de tine de el, ce ati mai facut intre timp, care mai este viata voastra, si apoi din una in alta cand gasesti un moment ii poti aminti de clipele in care vbeati prin mesaje, ii poti spune ca atunci erai mai bleaga si nu stiai cum sa reactionezi, de asta nu i-ai raspuns la fel.Ii poti spune ca atunci te-ai schimbat si inca iti mai amintesti de acele momente si ca ti-ai dat seama ca tii la el, si chestii de genu. acum depinde cum decurge toata intalnirea. poate nu simte nimic pentru tine initial, dar puteti incerca.

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Sper ca nu doresti acum sa pui aceeasi intrebare timp de doi ani. In felul acesta nu vei rezolva nimic.

| IceCreamDoll a răspuns (pentru neutrino):

Atata timp cat nu primesc un raspuns, postez intrebarea de cate ori vreau.

| Vintila_Crina_1994 a răspuns (pentru IceCreamDoll):

Bine de stiut.

| IceCreamDoll a răspuns (pentru Vintila_Crina_1994):

Chiar foarte bine. happy

| veronel16 a răspuns:

Daca a spus ca te considera doar o amica, nu mai insista, e clar, daca te-ar fi placut ar fi venit de mult dupa tine.Nu te imbata cu apa rece.