| Ofataobisnuita1103 a întrebat:

Am o problemă. Azi dimineață mi-a venit pentru prima oara menstruatia si am intrat putin in panica. Nu stiu cum să-i spun mamei. Va rog dați-mi niste sfaturi urgent.

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Nu ar trebui să îți fie rușine să vorbești cu mama ta despre asta.
Nu e ceva rău de care să te ferești, mama ta este persoana în care poți avea cea mai mare încredere.
Mergi și spune-i că ți-a venit menstruația, spune-i direct.

4 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

Mama, mi-a venit menstruatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ți-e mai rușine, îi poți scrie într-un email sau să-i trimiti un mesaj pe Whatsapp.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Direct. Ce e asa complicat? laughing

| ngllllll a răspuns:

O sa te arda pe rug maicata. Mai bine ii zici lu taicatu.