| KellyGreen a întrebat:

Buna!
As vrea sa imi spuneti si mie cum sa ma tin de o dieta? Adica am cam multe kg in plus pentru. varsta mea ( 14 ani), nu vreau o dieta foarte stricta dar as vrea sa nu mai manc dulciuri si in loc de sanwichuri sa mananc niste fructe sau legume. Cum as putea sa ma tin de dieta asta?

2 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Dietele sunt nesănătoase. cel mai sănătos mod de a slăbii este sportul. O prietenă de-a mamei mele a sărit de multe ori coarda în fiecare zi şi a slăbit vreo 20 kg sau mai multe.winking
Ţine minte : Sport! Mult sport!

| elenababy a răspuns:

Atunci cand simti nevoia sa mananci ciocolata, fast food sau sa bei sucuri acidulate abtine-te si amintesteti ca vrei sa slabesti si ca o faci pentru binele tau. E bine sa asociezi si putin sport.