| KatPetrova a întrebat:

Aseara era furtuna si am iesit in oras iar cand am ajuns acasa am realizat ca o pisica neagra m-a urmarit si acum nu mai pot sa scap de ea pentru ca se tot intoarce inapoi si plange la usa mea noaptea!
Ce sa fac cu ea?

8 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Fa un bine si adopt-o.Eu am un motan.Nu stii cat de dragute sunt pisicile, motanii.Te roooog, adopt-o.Eu am adoptat una si nu regret deloc.Saraca,in sufletul ei, a primit o binecuvantare ieri si e normal sa planga si sa vrea la tine.Nu pentru mancare, pentru afectiune.Eu nu as rezista si as primi-o.Motanul meu e o dulceata si am bucur de afectiunea lui.Sa vezi cum doarme si ce inofensiv e. Pisicile sunt animale inofensive, nevinovate si foarte dulci. Poate te-am facut sa o adoptilaughing Da-i si tu de mancare.Saraca nu are unde sa gaseasca mancare, pisicile in general sunt animale de companie, nu sunt salbatice si e normal ca sufletelul ei sa se lipeasca de cine vede si ea, de cine simte.

| nlko a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Nu toate pisicile sunt dragute... sad

| Fatamuntilor a răspuns:

Daca e frig incalzeste laptele pe care ii dai

| SergiuBoss11 a răspuns:

Ce draguta e.Eu zic sa o pastrezi, poate ti-a fost destinat sa te intalnesti cu ea.Sunt speciale cazurile in care animalele isi aleg stapanii, ea te-a ales pe tine...din mii de oameni care isi doresc animal de companie

| RareşTPUro a răspuns:

Sa o servesti cu laptic... las-o si pe ea sa fie animal de companie in fata usii daca in casa nu o poti lua.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Nu este indicat sa o tii in casa, deoarece, de cele mai multe ori, animalele strazii au purici si transmit boli foarte periculoase, nu este de gluma. Daca iti este mila de ea, da-i niste laptic, nu o lasa sa intre in casa, mai ales daca sunt si copii pe acolo. Bafta!happy

| TheImpaler a răspuns:

Ahaaaa...e un semn! pune si tu o carpa pe jos si un castronel cu mancare si n-o sa mai miaune.

| OnTriss a răspuns:

Poti sa o duci la tine acasa pana cand ii gaseti un stapan iubitor, eu asa fac, chia acum am o pisicuta la mine in cautarea casutei ideale