| Bloondy a întrebat:

care imi ziceti si mie ceva masca pentru cosuri / puncte negre, curatarea fetei si chesti dinalea de fete.
Dar numai daca le-ati probat si functioneaza.happy
Dau si fundita.

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Trebuie sa iei 350gr. de miere,150gr. aloee ,150gr.lamaie.Aloea si lamaia le treci prin masina de tocat carne.Intrun borcan cu capac filetat amesteci toate ingredientele si mesteci zilnic timp de 10 zile.Dupa aceia seara inainte de culcare dai pe fata si asteptei sa se usuce .Dimineata te speli pe fata numai cu apa rece si sapun.Bafta!

5 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Masca cu ceai alb de la Planet Spa, AVON este foarte bună.

Baftă!

| gigiro a răspuns:

Cea mai buna chestie, e spalarea fetei cu apa calduta si apoi folosesti amestec de malai cu tarate.In cateva zile se observa efectul. Apoi,feliile de rosii,care sunt astringente si curata foarte bine,bere,si un decoct de marar sau patrunjel(daca adaugi si putin alcool pur, poti sa-l tii mult timp in frigider). Sunt ieftine, la indemana si foarte bune.

| Rosalline a răspuns:

Masca de argila(de la farmacie) combinata cu suc de rosii,lamaie,citrice,castraveti,miere de albine,ulei de masline,lapte,galbenus/albus de ou, sau simple cu apa. Dupa ce faci masca, astepti 20-30 min,si te clatesti.E norm sa ti se faca fata rosie, din cauza argilei, eu ma dau dupa cu o crema pentru fata pentru a scapa de roseata.Mai poti face masti din miere de albine cu malai/tarate(pentru punctele negre), sau un ceai de musetel.Tratamente pentru cosuri:Skinoren-pentru dim si seara si Ivapur-numai pentru dimineata. Poti comanda de la oriflame un baton corector http://ro.oriflame.com/products/product-detail.jhtml?prodCode=21351 Sper ca ti-am fost de ajutor; D:)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

depinde de ten(ten gras,sensibil,uscat, normal cu riduri) si de ceea ce mananci, deoarece unde ai pielea mai sensibila pe acolo ati ies toxinele

| Oana_9612 a răspuns:

Seba Med, mi l-a prescris dermatologul. Este sapun si lotiune. Intreba la farmacie. Sau mai este clean and clear, CLEAN & CLEAR Gel de curatare a punctelor negre si masca 2 in 1