| unul1 a întrebat:

Cam ce culoare la mobila ar merge intr-un dormitor care ar avea un pat, un dulap si un birou tinand cont ca peretii au culoarea albastru-deschis?

5 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Alba sau crem ( imitatie de fag).

| LIN2010 a răspuns:

Sunt o gramada de nuante de lemn natur, cred ca ar merge oricare din cele de esenta tare.Respecte

| Bogdan2104 a răspuns:

Depinde si de cum ai vrea sa arate camera...
Daca vrei sa fie mai vesela si cu un aer copilaresc poti sa alegi un galben (eventual alaturi de o nuanta inchisa de albastru)
Daca vrei sa para un spatiu mai rece si aerisit, poti opta pentru alb, ocru foarte deschis sau nuante pastelate.
Daca vrei ceva clasic, ai putea merge pe diverse nuante de ocru, iar din loc in loc cate un element de un albastru foarte inchis...
Incearca sa eviti combinatia albastru-oranj, albastru-verde, de obicei este foarte greu sa creezi o armonie intre aceste culori...sa nu mai vorbim de combinatia albastru-rosu, care este total nereusita! happy

| LuLu246 a răspuns:

Alb sau tonuri de alb. Merge si galben presupun, sau maro deschis. Cred ca culorile deschise sunt cele mai bune in combinatie.

| MarioaraLove a răspuns:

Alb ar fi cel mai potrivit sau lemnul de nuc..este foarte natural si frumos... fundita