| Anonimaaaxgar a întrebat:

Cum as putea sa mă împrietenesc cu o fată care e mai mare ca mine cu 2 ani? Precizez că și eu sunt tot fată și aș vrea să fim prietene dar nu știu cum să intru în vorba cu ea sau ce să-i zic sa purtam o conversație. Am vb cu ea acum vreo lună și i-am zis bună,cf și am vb despre ce clasă ești și i-am zis că am văzut-o prin liceu, etc. Dar acum nu știu ce să-i mai zic și aș vrea să mă împrietenesc cu ea, va rog sa mă ajutați

2 răspunsuri:
| qwertpro a răspuns:

Salut,pentru a stabili o prietenie trebuie intai de toate sa va cunoasteti reciproc mai bine.Pentru inceput,poti sa o saluti cand o intilnesti sa mai schimbi cateva vorbe cu ea,apoi incetul cu incetul sa discuti mai mult timp cu ea cand o intilnesti. Daca in lumea reala nu reusesti sa pornesti o conversatie, o poti face pe retelele de socializare, dar mai apoi trebuie neaparat sa discuti si in lumea reala.E de ajuns doar un "salut, ce faci, cum la tine?" si pornesti astfel o discutie.Important e sa nu o sufoci astfel, sa nu te atasezi de ea pentru ca ar putea profita astfel.Important e ca intai de toate sa va cunoasteti mai bine ca sa afli daca puteti deveni prietene. Poate nu e atat de usor, dar daca ar fi usor ar mai fi atat de interesant?