| cezi2002 a întrebat:

Cum sa scap de frica de caini?

Răspuns Câştigător
| Thynna1997 a răspuns:

Saluuut!
Nu iti fie frica de ei, si mie mi-a fost frica, deoarece cand eram mai mica m-a muscat un catel, dar cand pleci undeva fi mereu pregatita cu niste mancare pentruei, daca nu atuncia incearca sa vb cu ei... ceva de genul : Cutzu, Cutzu! happy Chestii de genul...
Si ceva important nu fugi cand esti in preajma unui catel incearca sa treci ca si cum nu l-ai vedea, asa am fost si eu si acum nu mai imi este frica de catelusi! :X
Sunt cel mai bun prieten al omului! Hay te pup happy
Fundaaa?batting eyelashes

3 răspunsuri:
| Danutza27 a răspuns:

Uite ce pateam eu ma duceam la servici si sa tabare pe mine preacuviosii ciini,luam barbatul sa ma pazeasca dar parca erau fiare turbate, Zic stai sa vad un leac pentru ei si puneam mincare cind ajungeam pe linga ei ii fluieram (stiu sa fluier) si le aruncam ceva ei se incaierau pentru mincare uitau de mine si eu scapam cu cojocul intreg, Apoi uit sa le iau de mincare zic na necaz pe mine dar ii fluier si au venit pasnici dar se lingeau de pomana pe bot. Cind ii vezi in nunta bine este sa ii ocolesti

| AndraCB a răspuns:

Cumpara-ti unul! Pui-2 luni, 2 luni jumate. Mic nu iti va face rau, iar cand va creste, nici atat, doar tu ai avut grija de el. Cand il vei cunoaste bine vei intelege ce anume ii poate deranja si ce anume ii face sa fie prietenosi!

| 32oana32 a răspuns:

Daca ai un prieten(a) sau vreo ruda care are un caine du-te la el(ea) si roga-l(o) frumos sa il tina iar tu il maingai si asa prinzi curaj si cu timpul nu o sa-ti mai fie frica