| anonim_4396 a întrebat:

Buna big grin. Daca vreau sa ma transfer din semestrul doi si sunt a IX-a, in functie de ce medie se intra la acea clasa? In functie de media de pe semestrul I sau cea de admitere? Daca e cea de la admitere, m-am fript rolling on the floor.

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Se tine cont ca acea clasa unde te transferi sa aiba acelasi profil, iar media trebuia sa fie media minima de la admitere, cu care s-a facut configuratia clasei.Nu te poti transfera de la o clasa unde ai intrat cu media 6, la una formata din elevi cu media la admitere 8. Iar in momentul transferului, trebuie sa fie un loc disponibil acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! Fiind in clasa a IX-a, la transferul pe care il vei solicita pe al doilea semestru, se va tine cont de media din semestrul I, dar media ta trebuie sa fie mai mare sau cel putin egala cu cea mai mica medie de la clasa respectiva. Cel putin asa este in regulament, dar unele licee/ colegii au un regulament interior. Sper ca ti-am fost de ajutor. Apropo la ce profil esti si la ce profil vrei sa te transferi? Daca vrei sa iti schimbi profilul va trebui sa dai diferente. Daca vrei sa mai stii ceva lasa-mi un mesaj. Bafta la invatat cat si la transfer!