| Nimeni20192018 a întrebat:

Daca vom începe scoala acum pe 16 mai, in ce luna luam vacanta?

15 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce crezi ca veti mai lua vacanta?

| Nimeni20192018 explică (pentru suntserios):

Cum dracu sa nu luam? Daca nu luam nu ma mai duc. Fac ceva pe el sistem de Educație

| suntserios a răspuns (pentru Nimeni20192018):

Tot globul se chinie cu pandemia asta si tu esti suparici ca nu mai ai vacanta? Nu iti ajung 2 luni state acasa deja?

| Nimeni20192018 explică (pentru suntserios):

Băi omule mie imi trebuie vacanță. Asta nu este vacanță facem teme de acasă.

| suntserios a răspuns (pentru Nimeni20192018):

Si altora cateva sute de milioane de oameni le trebuie vacanta, dar au doar 20 zile pe an. Cum noi traim asa, nu o sa mori nici tu

| Nimeni20192018 explică (pentru suntserios):

Auzi bai idiotule, nu compara scoala cu serviciul la scoala ai 2 zile libere pe saptamana, la serviciu poti avea si 4 depinde de unde lucrezi. Asa ca mars in mata ca ma exasperezi.

| suntserios a răspuns (pentru Nimeni20192018):

La serviciu poti avea si o zi libera, sau poti lucra in weekend, si lucrezi minim 8 ore. Lasa mofturile, invata de acum ce e realitatea daca nu vrei sa te pocneasca in freza rau de tot

| Nimeni20192018 explică (pentru suntserios):

Pe mine nu o sa ma "pocneasca" realitatea în freză, știi de ce? Deoarece eu, părinții avem fermă de familie. Iar eu aici vreau sa raman la ferma. Nu vreau sa ma angajez. Eu nu am timp vara de scoala. Eu am a face fân. Ok?

| suntserios a răspuns (pentru Nimeni20192018):

Si tu te plangi ca nu ai vacanta? Pai la ferma se munceste 15 ore pe zi, fara pauze ca animalele nubse cresc singure

| Nimeni20192018 explică (pentru suntserios):

Habar nu ai cum muncim noi

| Nimeni20192018 explică (pentru suntserios):

La ferma noastra de 10 animale daca muncim maxim 3 ore in total iarna si vara cam de Dimineata pana la inserat la fan.

| suntserios a răspuns (pentru Nimeni20192018):

Pai si ce te mai chinui cu scoala. Te ai scos. 3 ore de munca si esti boier.

| Nimeni20192018 explică (pentru suntserios):

Păi tocmai ce vorbeam, ca daca nu va fi vacanta, nu mai merg...

| suntserios a răspuns (pentru Nimeni20192018):

Perfect. Se cheltuie bani publici degeaba cu educația ta.

Răspuns utilizator avertizat