| OanaG a întrebat:

de cateva lun calculatorul meu a luat-o razna, mi se blocheaza in sensul ca imi apare negru monitorul ca si cum l-as inchide eu pentru 2-3 secunde, dar se intrerupe din secunda in secunda uneori, nici nu apuc sa dau un click ca iar negru si dupa la normal si dupa iar negru, ce are? O fi de la placa video?

2 răspunsuri:
| solumaam a răspuns:

Exact, ai dedus bine... placa video da asemenea simptome.
Te sfatuiesc sa verifici vizual placa, sa o scoti din soclu si sa o fixezi la loc, mufa de la cablul monitorului la fel, o scoti si o montezi la loc si apoi probezi daca mai face asa, este posibil sa fie din contacte imperfecte.
Mai poti incerca sa comuti pe onboard si daca acolo nu face asa inseamna ca placa este de vina si trebuie una noua!

| Needle a răspuns:

Da este de la placa video, incearca sa o schimbi