| DarkShina5566 a întrebat:

De ceva timp mama incearca sa schimbe ceva la mine-adica tot. Spune ca odata ce am intrat la facultate, e bine sa-mi schimb look-ul,garderoba,sa incep sa port tocuri sa ma fardez mai strident. Mie nu-mi prea place sa ma,,aranjez", nu ca as avea o problema cu acest lucru insa imi place foarte mult sa fiu naturala si sa par cat mai tanara. Am impresia ca acele tocuri si machiajul strident ma uratesc si ma fac sa par imbatranita.Nu stiu ce sa fac. Intr-un fel as vrea o schimbare in viata mea, dar nu ceva de genul acesta. Ce ma sfatuiti sa fac? Multumesc!

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Garderoba ti-o poti schimba,nu cred ca ti-ar strica sa te obisnuiesti sa porti fusta,sacou si tocuri,in stilul femeii de cariera care vei fi maine,te vei obisnui cu asta si-ti va prinde foarte bine.
Dar cu machiajul,ar putea sa nu insiste,aici faci exact ce doresti tu si un obraz curat si luminos nu cred ca ar trebui ascuns sub farduri daca nu are nevoie! Accentueaza usor genele cu mascara, pune un ruj lucios si incolor si esti gata in trei secunde!
Fa in asa fel incat sa ai o coafura moderna si simplu de aranjat si in felul asta impaci si capra si varza.
Iti multumesti si mama, iti schimbi si look-ul in felul in care, de fapt, chiar te avantajeaza!
Succes!
happy

| AtateaConditii a răspuns:

Daca insista eu zic sa faci ca ea si dupa aia sa ii spui consecintele ( falselaughing ) cum ar fi: mama sa vezi toti baietii se iau de mine, mama am iritatii la ochi din cauza machiajului sau mama unu m-a considerat cu o traseista. happy

| Danişor a răspuns:

Salut! Daca insista eu zic ca ar trebui sa faci ce zice ea si dupa aceea ii spui consecintele ( falselaughing ) cum ar fi : mama sa vezi ce o sa zica baietii cand o sa ma vada asa o sa se ia de mine.Bafta in continuare!