| TPMTotiPentruMine a întrebat:

Hmm.mama spune ca odata ce mi-am inceput viata sexuala, o sa incep sa ma uratesc, o sa mi se intareasca pieleastraight face. o sa mi se schimbe ochii ...si nu mai cresc.deloc! sa`mi spuna si mie niste fete, care au inceput deja, daca s`a schimbat ceva dupa la voi dupa.pentru ca am impresia ca mama vrea sa ma sperie. dau funditabatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Cronki a răspuns:

Schimbari fizice directe si de amploare nu sunt, insa sufletesti, cred ca da. Intr'o oarecare masura starea psihica poate modifica infatisarea fizica. Mama ta considera ca esti prea frageda pentru a incepe viata sexuala. Adevarul e ca perioada modificarilor fizice si psihice incepe cu 10-11 ani si se termina 18-21.Ai grija de tine!

9 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Eiii ti-a spus asa ca sa nu ti-o incepi prea devreme pentru ca probabil a vazut ca tii prea mult la frumusetea ta:-x
pa, pahappy

| Zenithf a răspuns:

Ai grija, informeaza-te despre problemele de aceasta natura, vezi actul sexual, contraceptia, dezvirginarea s. a.
Atunci vei putea sa discuti serios cu mama ta, sa-ti spuna ea despre nelinistile ei si tu sa o linistesti. Pentru ca ea este nelinistita in privinta ta, ca tu esti mare si nu poate de acum sa te fereasca de toate necazurile, trebuie sa ai tu grija de asta de acum! Fa-i dovada ca esti o fata cuminte, ca poti avea grija de tine.
Si in privinta sexului, ai vreme sa incepi. Eu zic sa nu incepi mai repede de 15 ani, preferabil ar fi dupa 17, dar fa cum crezi tu, adica mai intai invata despre ceea ce ti-am zis.
Poate ar fi bine sa stii ce parere are si biserica? Ma refer in special la anticonceptionale si sterilet: http://www.sfaturiortodoxe.ro/avortul/anticonceptionale-avort-4.htm

| foxi a răspuns:

Pai.cum vrei sa te tempereze?

| paramore a răspuns:

laughingrade de tine, vrea sa te sperie ca sa nu o facioh go on

| TPMTotiPentruMine explică:

Fara un dupa acoloblushing

| TPMTotiPentruMine explică:

Ok deci totul e bine:-s
mersi mersi tuturor:*

| rosto a răspuns:

Cati ani ai?
ps: cand iti zice asta, intreab-o daca la ea s-a intamplat asa rolling on the floor) (joke, joke)

| lolitaa a răspuns:

Pai normal exista anumite schimari. daca nu ai grija in continuare de corpul tau, poti lua proportii.cat despre uratit nu cred acum depinde si de organism. iar ochi nu au nicio legatura cred ca mama ta doar isi face griji pentru tine. dar mai bine ar incerca sa vb deschis cu tine,,tongueP:ai grija,,,))

| 8653 a răspuns:

Eu am citit undeva ca sexul ajuta la mentinerea tenului si a parului! previne riscul unui atac de cort etc. mai pe scurt este bine!