| raluca2711 a întrebat:

Buna, dragilor! Imi puteti recomanda o pastila pentru a-mi stapani emotiile? Urmeaza sa am o prezentare foarte dificila cu un profesor server si foarte pretentios si imi este teama ca din cauza emotiilor sa o dau in bara, asa cum fac de obicei. Muuuultumesc.

Răspuns Câştigător
| Yee a răspuns:

Yee!
Ai putea sa repeti in fata oglinzi, sa iti faci un scenariu scris sau in minte. Nu te teme daca o sa uiti tot la prezentare, cu cat repetam mai des o actiune, aceasta devine din ce in ce mai usoara pentru ca se intaresc legaturile neuronale( sau asa ceva). Ai mai putea sa rogi un prieten sa te sustina sau sa iei o mingiuta anti-stres, de obicei cand esti stresat tinzi sa te joci cu mainile sau cu diferite obiecte.
Sper ca ti-am fost de folos. Bafta la prezentare!

Yeeeeeeeeeeee!

3 răspunsuri:
| LostInPark a răspuns:

Ecstasy te scoate din starea de inhibitie...

| ZarvaDanyelA5 a răspuns:

Curajul ar fi acea pastila.

| raluca2711 explică (pentru ZarvaDanyelA5):

Nu ma pot stapani, am nevoie de un adjuvant. Situatiile stresante ma fac sa nu pot vorbi, sa n am aer si sa mi bata inima incat s-o simt in caplaughing