| TheWingNight a întrebat:

Eu am oasele foarte suftiri (exagerat de subtiri) ca sa mi se ingroase oasele ce ar trebui sa fac? Exista vreo operatie sau ceva sa iau ca sa mi se ingroase oasele? Am 17 ani si nu vreau sa raman asa pentru tot restul vietii. Credeam ca o sa mi se ingroase oasele dar nu se ingroasa deloc si o sa raman asa pentru totdeauna, si nu vreau asta.Ms.

Răspuns Câştigător
| Gina1 a răspuns:

Conform studiilor, laptele contine noua nutrienti esentiali de pe urma carora sanatatea oamenilor are de castigat:
- Calciu: contribuie la dezvoltarea oaselor... incearca sa bei lapte, si multwinking + oasele se ingroasa daca lucrezi din greu, daca practici sporturi solicitante gen rugby. intreaba doctorii, ei stiu mai multe (medicamentele si ele ajuta )winking

2 răspunsuri:
| Danutza27 a răspuns:

Din cite stiu nu exista operatii sa le ingroase ca nu au cum sa depuna calciu dar citeste si tu ceva de osteoporoza si vezi ca mai sunt si alte remedii.Dar tot doctorul este baza, ceva rugaciuni inainte sa mergi la el sa fie si ceva de capul lui. Osul poate fi mai subtire dar daca este rezistent te va ajuta, tot laptele de la joiana este indicat.nu iaurturi colorate

| TheWingNight explică:

Da dar corpul se dezvolta doar pana la o anumita varsta(18 ani) si dupa ramane asa. Eu mai am putin pana fac 18 ani si degeaba o sa beau lapte ca oasele tot asa raman. Exista vreo operatie care sa poata sa ingroasa oasele? intreb pentru ca nu am cum sa ma duc la medic sa intreb.