| anonim_4396 a întrebat:

Bună fetelor, purtati pantofi cu toc inalt? Vă plac tocurile? Vă simtiti bine pe tocuri? Sănătate multă.

16 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Doar la ocazii. Nu imi plac si nu ma simt comoda.

| mentholinks a răspuns:

Sunt barbat, nu prea-mi plac tocurile la femei si nici nu le consider mai gratioase pe cele care poarta.

| Eireann a răspuns:

Eu am distrofie musculara deci abia ma tin pe picioare acum fara tocuri. Dar inainte sa incep sa am simptome da, imi placea sa port dar nu foarte inalte si nu cand aveam mult de mers sau foarte multa treaba. E foarte important sa stii sa mergi pe tocuri.

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Port numai la evenimente, nu-mi place stilul elegant, nu mă caracterizează.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu sunt pentru mine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, ma simt bine de obicei dar daca sunt subtiri si f inalte ma doare rau glezna pe care am avut. o luxata. Dar bine, oricum eu am probleme cu glezna aia si cand fac sport

| GirlOnline81 a răspuns:

Ma simt confortabil pe tocuri, dar intr-adevar la finalul unei zile prelungite, ma dor talpile.

| noname2021 a răspuns:

Imi place sa vad la alte fete, mie una imi place stilul lejer.

| Amely21 a răspuns:

Eu sunt înaltă, deci nu le prea port. Nu am fost obișnuită să port tocuri de mică, și de aceea nu ma simt acum foarte confortabil în ele. Plus ca ma fac si mai inalta decât sunt?

| Andreea930 a răspuns:

Bună! Îmi plac, dar nu cu toc exagerat. Maxim de 10-11-12-13 cm îmi place să port.

| SEMIHA a răspuns:

Bună! Eu port, dar nu cu toc exagerat de înalt. Îmi plac tocurile. Depinde acum de fiecare fată în parte. Da, mă simt bine pe tocuri, dar uneori chiar obosești și mai apare și o durere la picioare. Uneori care prefer și ceva cu talpa joasă. O zi bună!

| Anna0111 a răspuns:

Îmi plac, fac mersul mai frumos si ma fac sa ma simt la înălțime ca sa zic asa laughing dar e incomod sa mergi mult cu tocuri

| Delilahhh a răspuns:

Sincer, nu.
Consider că feminitatea nu sta neapărat în tocuri.
Eu le urăsc. Sunt prea incomode. Iar dacă nu și se ivește un eveniment la care totusi sa port tocuri la o ținută, nu mă simt bine in pielea mea.

Sincer, n-am mai purtat tocuri de trei ani. Asta nu înseamnă că nu am mai mers la evenimente de trei an, ci că am găsit alte încălțări elegante, finute, fara tocuri, care îmi permit luxul de a mă lipsi de inconfort și de "cocotarea"care nu mă definește deloc.

Fiecare pereche de pantofi cu toc sau orice altceva care avea toc la mine in dulap, am purtat o data in viata. Nu am suportat sa mai port și a doua oară. Ii mai am pe toți de muzeu și de muzeu vor rămâne. laughing

Poți să râzi, să îți pui mana in cap, dar that's me.

| PandaaPanda a răspuns:

Da, ii ador, încep sa fac o obsesie pentru pantofi cu toc înalți happy
Am deja 17 perechi?

| firu a răspuns:

Inca o intrebare "capcana" ca sa atraga cat mai multe raspunsuri?
Cred ca nu exista un barbat care sa nu se fi uitat dupa o femeie cu tocuri si fusta (rochie). Si e normal sa se simta frumoasa o femeie cu tocuri, decat cu balerini sau ghete. Activitatea cotidiana insa comanda si incaltamintea.

| Deliqueena a răspuns:

Da, cel puțin mie imi plac tocurile si ma simt confortabil, însă nu sunt toate fetele ca mine. Unele poate preferă mai multă libertate, si in plus tocurile nu sunt deloc benefice pentru spate si coloana