| Curious2 a întrebat:

Buna, folositi spirt/alcool sanitar "Mona"?
Daca da, ce nationalitate credeti ca are doamna asistenta/medic Mona? O fi de origine romana?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In Romania e folosit in femei numele mona, o fi un nume vechi care se mentine activ

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

1. Da, am folosit.
2. Cred că e româncă.
3. Probabil că nici reprezentantii S.C. Scandic Distilleries nu cunosc răspunsul...
Ei se abțin, dar știi cum se zice, și tăcerea e un răspuns.
http://evz.ro/......lusiv.html

| anonim_4396 a răspuns (pentru floresdemayo):

Deci să înțeleg că nu răspund ca să se propage legenda, și să aibă publicitate gratis?

| Celcestietot a răspuns:

Bună. Folosesc când am nevoie. Mona se produce în România.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îl foloseam în clasa a 3 a, acum nu mai e nevoie.
E româncă și probabil dacă dai de ea acum, o să trebuiască să ridici vocea că să te audă.