| Andreea_8014 a întrebat:

Ieri o prietena de-a mea m-a intrebat ceva si nu am stiut ce sa-i raspund.asa ca i-am zis ca o sa ma informez si o sa-i spun.Asa ca am apelat la voi.happy
Luna asta nu a avut c. m si pana acum trebuia sa-i vina, mentionez ca nu a intretinut relatii sexuale.are doar 13 ani, in schimb ii curge un lichid incolor si.lipicios.Ce credeti ca are?

3 răspunsuri:
| lora_9285 a răspuns:

La varsta de 13 ani ciclul menstrual nu este regulat pentru ca, organele ei genitale sunt inca in curs de dezvoltare. In aceasta privinta nu are de ce sa-si faca probleme mai ales ca, nu a avut contact sexual.
Iar in privinta lichidului incolor si lipicios pot sa-ti spun doar ca este posibil sa aiba o mica infectie.Intreaba daca a luat tratament cu antibiotice recent! Aceasta este o cauza a intarzierii menstrei si a secretiei pe care o are. Sfatul meu este, sa-i spuna mamei despre aceasta problema si sa mearga impreuna la medicul ginecolog.

| aysun a răspuns:

Are ciclu neregulat, e tanara. Lichidul ala incolor si lipicios e secretie vaginala. De obicei se secreta cand se excita, deci mama naibii, du-o la futai!

| buzareli a răspuns:

Sa **** cu cineva sigurbig grin o mananca asta e laughing)