| anonim_4396 a întrebat:

Heybatting eyelashes m`a intrebat si pe mine o prietena ceva si nu am stiut ce sa rasp si de aia am apelat la voi...:d
deci daca baiatu` se excita[facand l*ba] si ii curge un lichid da` nu sper*a si apoi atinge si apasa incet pe pi**a avand lichidu` ala pe mana fata poate ramane insarcinata?:d
vreau sa imi raspunde`ti daca stiti sigurbatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| ՀԷՑ a răspuns:

Dap, poate ramane pentru ca "lichidul" contine spermatozoizi si daca ei ajung in vagin exista sanse mari s ramana insarcinata.happy
O sa fac o mica paranteza de la intrebarea ta.
Brigaela, noi suntem aici sa ajutam oamenii raspunzandu-le la intrebari, sau sa fim ajutati la randul nostru de alte persoane. Nu sa criticam limbajul lor, poate ca ea nu stia denumirea lor din "dictionar"chatterbox, s-a exprimat asa cum a stiut ea mai bineoh go on nu a vrut sa para interesanta asa cum spui tuchatterbox...
Din cate vad ai deja o varsta, si ar trebui sa gandesti inainte sa zici unele lucrurioh go on.Cred ca tu esti cea care vrea sa para interesanta

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Lichidul ala se numeste lichid preejaculator si contine spermatozoizi. Daca ajunge pe vulva fetei, ea poate ramane insarcinata.
Te rog, de-acum inainte, insearca sa vorbesti frumos. Exista termen in dictionar pentru fiecare din cuvintele obscene folosite de tine. Inteleg ca vrei sa pari interesanta, dar pari doar mahalagioaica.

| bogdan74688 a răspuns:

Nu numai prin masturbare, dar si prin sex normal iese
Cand organul este in erectie, inainte de ejaculare, iese un lichid pre-spermatic, care ajuta la lubrifiere ( alunecare ); acesta, ca si sperma, contine spermatozoizi, asa ca riscul de sarcina nu e exclus - mai ales ca acesta nu simti cand iese.
Riscul de sarcina, este extrem de redus, dar nu exclus - incercati un test de sarcina, pentru orice eventualitate, si nu te baza pe zicala "Mie nu mi se poate intampla". happy Bafta, si sper sa fie negativ >big grin

| noktambul a răspuns:

... dar cu ce jocuri ciudate se ocupa prietena ta!

| REDSQ a răspuns:

Pai trebuie sa specifici. Inainte sa iasa sperma... mai e un lichid pre-ejaculator cu rol de lubrefiere si care NU contine spermatozoizi. Daca a atins vulva fetei dupa ce el a ejaculat, e logic ca sunt sanse sa ramana insarcinata, daca fata nu a luat anticonceptionale. Daca a fost doar in prima faza si anume doar era excitat si cu lichid pre-ejaculator in varf atunci nu e bai Insa baiatul trebuie sa stie mai bine, ca doar el a simtit asta, daca i-a venit sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte bine ՀԷՑ, mama voastra de comuniste!>Brigaela>