| GeorgescuAnaMaria a întrebat:

Ma numesc Ana-Maria si as dori sa va adresez si eu o intrebare. Tatal meu este divortat de mama de cand aveam eu 3 ani, si este plecat in strainatate. Mama are un prieten de 8 ani de zile si cu ajutorul lui m-a crescut. Ma inteleg bine cu ei. Eu am 16 ani si am un prieten de 19 ani. Vorbesc cu el de 3 ani. Mama stie de relatie, dar prietenul ei nu. Am hotarat sa nu ii spunem pentru a nu isca un scandal. Lui nu ii place de el si zice ca nu e potrivit pentru mine, dar mentionez ca nu au vorbit niciodata. Si mama zicea asa inainte, dar dupa ce a vorbit cu prietenul meu si cu mama acestuia si-a schimbat parerea. Eu as vrea sa ma mut cu el si as vrea sa aflu de la voi daca ar putea pati ceva. Ce credeti ca e bine sa fac? Va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Multumesc pentru apreciere, nu vreau raul nimanui, cand dau un raspuns, gandesc ca e copilul meu si il sfatuiesc ca si cand e vb de fata mea/baiatul meu...acum vezi totul in roz, dar mai tarziu ai putea regreta pasul facut.pop si eu si ai grija de tine:*

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E cam devreme sa pleci cu prietenul tau, mai asteapta pana faci 18 ani si apoi ai dreptul sa iti parasesti casa fara probleme.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! sa inteleg ca tu ai prieten de la 13 ani?:o:o, ma rog, daca mami tau a acceptat.dar sa te muti deja cu el, parca e prea mult.tu nu inveti? mama e de acord sa va mutati? esti pregatita fizic, psihic sa infrunti greutatile vietii de "familie?" de ce nu vrei sa afle"tatal tau"? pana la urma tata e cine te creste nu cine procreaza si lasa.dar fiecare cu gandirea lui.eu una nu as fi de acord, sunt mama a 2 copii, si am fata si baiat, deci vorbesc in stiinta de cauza.eu zic sa mai astpti sa faci 18 ani, pentru ca atunci vei gandii altfel.ne mai auzimhappy

| GeorgescuAnaMaria explică (pentru caramela):

Eu vreau sa imi termin scoala. Sunt in clasa a 10-a. Mama nu e de acord sa ma mut cu el. Cand a venit mama prietenului meu la mine, i-a spus mamei mele ca vrea sa ma mut cu ei, dar mama nu a fost de acord, spunand ca pot sa ma mut cu el dupa ce voi termina scoala. Pentru mama prioritatea cea mai mare este scoala. Si are dreptate. Si eu vreau sa imi termin scoala, sa am un job stabil. Raspunsul tau cred ca e cel mai potrivit si iti multumesc ca mi-ai dat un sfat. Te pup.

| caramela a răspuns (pentru GeorgescuAnaMaria):

Multumesc pentru apreciere, nu vreau raul nimanui, cand dau un raspuns, gandesc ca e copilul meu si il sfatuiesc ca si cand e vb de fata mea/baiatul meu...acum vezi totul in roz, dar mai tarziu ai putea regreta pasul facut.pop si eu si ai grija de tine:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cite vad eu tu pui carul inaintea boilor, Poate lumea sa se dea cu fundul de pamint ca nu vei pricepe.Ai rabdare 5 ani si o sa vezi paragul de jos.