| daryadarya a întrebat:

Buna ma numesc Darya sunt din Timisora.Am si eu o intrebare, ma puteti ajuta? Acum un an am intrat la liceu am trecut clasa a9 si acum sunt in a 10 nu am mers primul semestru la scoala pentru ca de la inceput de an scolar nu am mers si am acumulat prea multe absente.Nu vreau sa merg nici semestru 2. Daca nu merg ce se poate intampla.De la toamna anul viitor vreau sa merg trebuie sa repet din nou clasa a9? Va rog ajutati-ma.VA MULTUMESC

Răspuns Câştigător
| Danutza27 a răspuns:

Nu exista cuvintul dar, ci trebuie sa te duci la scoala.Nu vad un motiv plauzibil sa stai un an acasa de pomana este o aberatie.Nu vad un motiv rational

4 răspunsuri:
| Danutza27 a răspuns:

Eu zic sa te faci fata de treaba si sa nu te imbeti cu apa rece. Pune mina si misca la scoala si pune osul la munca tiris grabis vei trece clasa. Vina nu este a ta este a parintilor tai ca trebuiau sa puna biciul pe spinarea ta si sa te duca la scoala tiris ca pe porc.

| daryadarya explică (pentru Danutza27):

Da asa este...Dar straight face

| Danutza27 a răspuns (pentru daryadarya):

Nu exista cuvintul dar, ci trebuie sa te duci la scoala.Nu vad un motiv plauzibil sa stai un an acasa de pomana este o aberatie.Nu vad un motiv rational

| janynefeaver a răspuns:

Nu. Vei ramane repetenta datorita absentelor f multe si vei repeta clasa a X-a. App, parintii tai ce parere au?

| daryadarya explică:

Nu sunt de acord dar nu au ce face.Au spus ca mie o sa imi para rau mai tarziu. Oricum imi pare rau.