| TeTisSa a întrebat:

Buna:* mi-a dat o tema la scoala sa povestesc o zi minunata din vacanta de vara dar cum eu am stat numai acasa toata vacanta nu am ce >povesti:" si nu am nici imaginatielaughing imi poate povesti cineva o zi frumoasa din vacanta va roog?:d funda:X

Răspuns Câştigător
| PapushaDeCristaL a răspuns:

Exact asta ne-a dat si noua la romana...n-am gasit nimic aici asa ca am facut din cap o compunere cum ca eu cu 2 prietene ne-am dus la picnic si ne-a prins furtuna si bla bla chesti plictisitoare oricum e inventatahee hee

2 răspunsuri:
| Danutza27 a răspuns:

Daca vrei sa fi originala incepi si tu asa.Am primit de la mama 10 lei sa am de buzunar si mergind la piata am vazut niste tarabe unde se vindeau carti am cumparat carti de toti banii si incepi sa insiri titlurile, apoi continui am citit cartea cutare si am fost impresionata de... si am intelas ca... si mai bagi 1-2 carti. apoi in incheiere vei spuna ca a fost cea mai placuta exp a vietii tale sa descoperi carti bune doar la pretul de 1 leu si mai explici pe la sfirsit ca tu nu esti adepta "cititul dauneaza grav sanatatii" cum zic astia pe aici

| Sayakoo a răspuns:

Vacanta mea de vis a fost in aceasta vara, pe taram grecesc, in paradisul numit Corfu. Insula este mirifica, peisajele sublime, oamenii ospitalieri, atmosfera de holiday, locuri unice si incomparabile, vreme excelenta, apa de clestar, vegetatie luxurianta, preturi super, excursii optionale si activitati de leisure pentru toate gusturile si buzunarele.
Drumul cu feribotul pe marea Ionica, croaziera la Laguna Albastra, scufundarile la Paleokastrita, excursiile la Kassiopi si inotul prin Canal d'Amour in Marea Adriatica, Achillion, Kerkyra, zborul cu hidroavionul pe insulele Paxos si Antipaxos, inelul de aur cumparat de logodnic, parasailing-ul la 40 m deasupra marii Ionice, fructele de mare (kalamar, scoici, creveti, caracatita), apa de clestar cu pestii exotici fotografiati cu un aparat subacvativ, viata de noapte din Kavos, plimbarea cu vasul Kalipso cu fundul de sticla prin bancurile de pesti, vizita la vechea citadela si la palatul imparatesei Sissy, Insula soarecelui, cocktailurile gustoase si colorate, bronzul aramiu capatat, vegetatia exotica, localnicii primitori, palmierii si leandri de la marginea drumului, uzo si kumkuat (bauturi traditionale), gustul maslinelor si nu in ultimul rand dorul de casa, toate au reprezentat ingredientele unei vacante nu doar de vis, ci perfecte.