| Monique_3125 a întrebat:

Buna!
Nu stiu ce am facut dar am micsorat imaginea de pe calculator...Cum o fac normala?
Multumeschappy

8 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Scoate calculatorul din priză, ambalează-l şi expediază-l către cel de la care l-ai achiziţionat căci NU MERIŢI să deţii asemenea tehnologie.
Apropo, sper că tastezi asta din bucătărie.

| Popescu_AdrYan_1994 a răspuns (pentru kongeriket):

Kongeriket esti tare prost. asta o poate patii oricine din neatentie. nu te mai da tu asa destept

| BRG a răspuns:

Sărut mîna este simplu aveți desktop nu?(Nu laptop) Atunci e simplu, pe monitor aveti un buton pe care scrie menu, apăsați acel buton si trebuie să selectați dvs image horizontal s au vertical si de acolo selecta ti înăltimea imaginii dvs, imaginea micșorată cum descrieti dvs se numește imagine cu înăltimea redusă deoarece apar pe ecran niste benzi negre care reduc imaginea, dar cu ajutorul acestor butoane puteti regla imaginea pînă ajunge la inăltimea normală, acum imaginea este 16:9 nu? Trebuie să o face ti 4:3, dacă la televizoare acest reglaj se face din telecomandă, la monitoare se face manual si cu multă răbdare, mult succes si sper că v am putut ajuta. Cristi.

| Mjdolhfi a răspuns:

Ctrl +

| Shuellen a răspuns:

CTRL + "+" mareste
CTRL + "-" micsoreaza
CTRL si rotita de la mouse micsoreaza sau marestetongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ctrl + / ctrl -
funda?

| Constantin_Marin_Marin_1961 a răspuns:

Nu stiu unde am umblat si am marit imaginea de pe calculator... cum o fac normala? multumesc