| anonim_4396 a întrebat:

Buna pot intra in biserica cand sunt la menstruatie? ca am auzit fel si fel de chesti ba ca da ba ca nu....nu stiu ce sa mai cred...

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Se zice ca duci raul in biserica dar nici eu nu stiu ce sa mai cred

| Furculingură a răspuns:

Asta e cea mai mare prostie pe care am auzit-o. Care e logica?
" duci răul în biserică ". Nu văd care e legătura. Răul se află în menstruaţie? Nu realizezi cât de penibil sună?

| zurick a răspuns:

Si mie imi spun ca ''nu poti sa intri ca nu esti curata''
Mi se pare doar o afirmatie fara sens
Dumnezeu ma va omori pentru ca spun aceste cuvinte si nu va aprecia nici macar sinceritatea, trebuia sa mint ca mi se pare normal (sigur si precis)

| Wøodenpints a răspuns:

Sunt sigur că undeva acolo sus există un zeu care te va pedepsi pentru că ai intrat în biserică pe ciclu. Ciclu pe care tot el ți l-a dat, dar acum te pedepsește pentru o chestie naturală.
Gândiți și voi puțin...chestia asta mi se pare la fel de penibilă ca superstiția cu pisica neagră. Sau orice altă superstiție idioată și fără logică.