| MusetoiuMaria a întrebat:

Buna, samponul Anaphase de la ducray este bun pentru cresterea parului, l a folosit cineva?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parul creste din foliculul pilos, poti sa-l ajuti sa creasca prin alimentatie si suplimente. Mereu cand am luat diverse suplimente am vazut o accelerare a cresterii parului si a unghilor, cand am fost internata la spital si mi-au bagat toate minunile in perfuzii imi cresteau mult mai repede - trebuie sa-l ajuti din interior ca sa ai rezultate bune si neaparat sa nu te stresezi.

Minunatia aia are alcool, citronellol, parfum si methylisothiazolinone ( iritanti destul de naspa ) in prima parte a listei de ingrediente, sa-i traiasca familia lui Ducray dar eu n-as da bani pentru produsul asta. Ok, are biotina pe la inceputul listei si stim ca este benefica pentru par, ungii si ten - foarte tare dar poti sa-ti iei vitamina asta din alimente si daca vrei sa suplimentezi poti sa faci o cura cu drojdie de bere - se gasesc pastile care au ca unic ingredient drojdia de bere, fara excipienti, capsule sau alte minuni. Pana nu incerci un produs nu ai de unde sa stii daca iti poate aduce efecte pozitive sau nu.

http://media.istockphoto.com/......d482288432

https://www.bioportal.ro/......al-p21754/

Balea Med Ultra Sensitive ( il gasesti in magazinele DM ) - nu contine iritanti, are surfactanti/agenti de curatare blanzi si multe ingrediente benefice pentru scalp precum : Glycerin, Panthenol ( vitamina B5 ), Niacinamide ( vitamina B3 ), Tocopherol ( Vitamina E ) si Lecithin. Dracia asta nu costa mai mult de 10-12 lei.
https://www.dm.de/balea-shampoo-ultra-sensitive-p4010355795809.html