| Olar12Paul a întrebat:

Bună seara!
Am și eu o întrebare!
Ce se întâmplă dacă pun pasta termoconducotoare de calculator pe două cipuri de o placă de subwoofer Logitech scoasă dintr-un sistem 5.1

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Imbunătățește transferul termic inspre eventualul radiator (despre care nu spui nimic)

| Olar12Paul explică (pentru sierra1):

Radiatorul trebuie să-l schimb cu unul mai mare și mai eficient

| VoidEternal a răspuns:

Pe cipuri e mai eficient un pad termic și nici nu faci atâta mizerie. Dar evident trebuie sa ai și un radiator care sa disipeze căldura.

| Olar12Paul explică (pentru VoidEternal):

Radiator am unul puțin mai mare decât cel originila