| Dianna_8523 a întrebat:

Ei bine, de ceva vreme, visez in fiecare noapte cate ceva. Voi ce parere aveti despre vise? Se pot adeveri? In general, am niste vise foarte foarte frumoase :X care chiar mi-as dori sa se adevereasca. Voi ce visati? Ce ati visat ultima oara de exemplu?

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu se adeverest de prea multe ori. Si cand se adeveresc e pura intamplare. Si eu visez in ultimele zile mereu si intens.

| BRG a răspuns:

Visele nu înseamnă nimic, doar în timpurile biblice visele semnificau ceva, acum visele sînt doar minciuni.

| arn64 a răspuns:

Nu mi s-au indeplinit niciodata si daca ai o gandire negativista atunci nu vei avea nici vise frumoasa. happy

| yoyodedeea a răspuns:

Mie mi se adeveresc de cele mai multe ori(in cazu in care nu visez vreo ciudatenie precum capu ala taiat din reclama de la pufuleti sau ca zbor...mai am si vise d-astealaughing ), dar am o prietena careia in realitate i se intampla pe doslaughing

| emy_8408 a răspuns:

Mie mi se adeveresc, dar doar cosmarurilehee hee

| gloria a răspuns:

Si mie mi se mai adeveresc dar foarte putinesad ultima data am visat ca eram cu un tip(este celebrutongue) si parca dupa o sedinta de autografe si poze cu fanii a plecat iar eu nu am ajuns la timp si alergam dupa ellaughing sa-i spun ca vreau si eu o poza etc apoi m-a invitat sa bem ceva si in acel loc s-a descaltat straight facesi pe mine m-a descaltat si am dansat pana dimineatalove struck si m-a si sarutat apoi mi-a propus sa raman cu el dar cu conditia sa nu afle nimenilaughing uuuu ce happy erambig grin si ce dezamagita cand m-am trezitcrying nu cred ca as avea sanse sa fiu cu elsad nu ca nu m-ar placea tonguedar e departecrying de visele urate mi-e teama sad de obicei toata ziua ma gandesc la asta daca visez urat si devin paranoicasad

| anca_7959 a răspuns:

La mine cam toate visele se indeplinesc. Poate nu chiar cum am visat, dar se indeplinesc. Depinde si de cum esti tu, pentru ca dintre toate prietenele mele doar inca uneia i se intampla asta.

| Cryzy a răspuns:

Eu stiu ca daca visezi un anumit lucru, nu se va adeveri niciodata.
Nu lua in nume de rau, dar eu asa stiu. De obicei visele sunt opusul realitatii.

| julius a răspuns:

Visele reprezinta o incercare cateodata hilara a subconstientului de a ne rezolva problemele de peste zi, uite detalii despre interpretarea viselor aici : http://www.interpretare-vise.ro/interpretarea_viselor.html

| stela_4146 a răspuns:

Se spune ca fiecare vis e un episod al subconstientului.Nu stiu daca se intimpla sau nu depinde din ce unghi privesti lucrurile.