NOname
| NOname a întrebat:

As vrea sa va intreb, cat de des visati noaptea? Din ce categorie faceti parte:
A) nu visati deloc sau aproape deloc, adica nu va amintiti, ca/ce ati visat;
B) visati destul de rar (sa specificati o noapte din cate. Exemplu: 1 din 20);
C) visati destul de des, in peste 50% din cazuri;
D) visati de fiecare data sau aproape de fiecare data.
Sa specificati, va rog, daca aveti vise culor sau alb-negru.

Nu e o intrebare pusa din plictiseala. Chiar ma intereseaza. Fac un sondaj/studiu. Asa ca, va rog frumos, sa nu evitati sa dati un raspuns. Multumesc anticipat! kisswinking

Răspuns Câştigător
| madagascar a răspuns:

Eu zic varianta D, visez in culori, simt durere daca ma lovesc in vis sau patesc ceva ma trezesc cu durere in locul respectiv, simt gustul dulce, amar, sarat, mai mult dulce pentru ca de cele mai multe ori visez prajituri multe, si pot manca fara sa ma satur, simt si mirosuri, sunt foarte reale visele mele, sunt momente in care nu stiu daca cea ce mi s-a intamplat face parte din realitate sau a fost vis, am cosmaruri destul de des.

119 răspunsuri:
NOname
| NOname explică:

Multumesc foarte mult tuturor celor care au raspuns pana acum! Ii rog sa aleaga o categorie dintre cele 4 si pe cei, care inca n-au avut ocazia sa faca acest lucru.
Asa arata rezultatele sondajului in momentul de fata: A) 11 persoane, B) 15 persoane, C) 24 de persoane, D) 35 de persoane. Iar in legatura cu "alb-negru" si "color", m-am cam incurcat la numerotarea. O voi face alta data. Ce concluzii am tras si daca am tras vreo concluzie, o sa va spun mai tarziu. Imi cer scuze, dar momentan nu pot sa divulg nimic. Mai astept si alte raspunsuri la fel de sincere si deschise ca si pana acum, ca sa pot avea cat mai multe date la dispozitie si cu aceasta ocazie sa ne si putem cunoaste mai bine. Mi s-au parut foarte interesante experientele voastre din timpul noptii. Unele m-au facut sa rad, altele m-au inspaimantat. oh go on Va multumesc inc-o data tuturor! kiss

mariana
| mariana a răspuns:

Visez extrem de rar, si numai atunci cand sunt foarte preocupata de o problema si nu am un somn linistit. Cred ca, cel mult o data la 2 luni imi revine in minte un vis si atunci visele apar in culorile din viata de zi cu zi. N-am sesizat sa fi visat in alb negru.
In general, dorm foarte putin si atunci dorm profund si de aceea chiar daca apar vise eu, nu-mi dau seama.
Decat sa am cosmaruri, prefer sa nu stiu ca am visat.
Uneori, f. f. rar visam ca trebuie sa plec intr-o calatorie si nu ajung sa prind trenul, dar acest lucru e posibil pentru ca, am facut destule deplasari si chiar imi era groaza cand trebuia sa plecat ca nu o sa ma trezesc la timp si nu voi ajunge acolo unde aveam programul si pentru. mine era un lucru f. important sa fiu punctuala si sa-mi realizez atributiile.
Cred ca depinde de fiecare persoana in parte ce viseaza si mai ales cat isi aduce aminte din ce a visat, eu m-am obisnuit din realitate ca sa actionez si de "visat" i-am lasat pe cei care o faceau mai cu spor si in viata de zi cu zi.
Va doresc vise frumoase si o noapte onirica.

| JeSa a răspuns:

NOname,

Desigur, visez destul de des. Deci, răspuns C.

Cu plăcere,
Te mai aşteptăm şi cu alte teste!

| Adredemesconf a răspuns:

Eu visez d)tot timpul sau aproape tot timpul, iar visele sunt colore. Uneori uit ce am visat si imi amintesc greu, uneori nu-mi amintesc deloc, dar stiu sigur ca am visat ceva.

| micurutza2005 a răspuns:

B cred ...visez mai rar si tin minte tot ce visez din pacate foarte rar visez ceva frumos de obicei sunt aiurea mai mult alb negru dar si color cateodata happy

| micurutza2005 a răspuns:

Eu visez mai rar, dar cand visez aproape de fiecare data e ceva urat chiar sinistru cateodata cand sunt si prevenita prin asta ca se poate intampla ceva rau cu cineva de ex.visez tot felul de prostii si le tin minte pe toate, uneori am mai multe vise pe noapte care ma trezesc si adorm din nou ca sa visez altceva, de cele mai multe ori e cam alb negru totul ca si culoare.sa ne dai rezultatele sau concluziile sondajului okhappy

| pengu a răspuns:

In fiecare noapte visam cam o ora parca (in reprize)... eu imi aduc aminte cel putin un vis pe noapte si de cele mai multe ori visele mele sunt obscure (nici alb-negru dar nici chiar colorate) happy

| Doddel a răspuns:

D, vise culor
cu placere

| Drums a răspuns:

C)
dar uneori stiu ca visez dar uit,
deci un fel de visez des, dar in cateva cazuri nu-mi mai amintesc.

| Drums a răspuns:

Colorat, toate culorile

| Drums a răspuns:

Ala eu, ala eulaughing

| Drums a răspuns:

Pardon, am scris raspunsul la intrebarea gresita, scuze pentru raspunsul de mai sus:sad.

| tania77 a răspuns:

D)si visele mele sunt mereu colore. A si daca nu imi amintesc uneori ce am visat noaptea, seara inainte de a adormi imi amintesc ce am visat noaptea precedenta.Ciudat nu?

| Ada... a răspuns:

Bunăhappy! Cred că fac parte din a treia categorie, adică C, iar visele mele sunt toate color.winking

| allleeeee a răspuns:

D) Visez color happy.

| Sigmund a răspuns:

Varianta c) este cea potrivita, si sunt colorate.Visez emotii traite in ziua respectiva sau uneori niste vise care in urmatoarea saptamana se indeplinesc.Si aici vorbesc foarte serios.

| Asdffk a răspuns:

D), Visez color.

| UnCorazonLocoooo a răspuns:

In cazul meu e D.
visez in FIECARE noapte, si numai chestii fara sens.

| claudiea79 a răspuns:

Viseaz destul de des; prajiturii; ca fac prajiturii; ca maninc sau gatesc mincare; ca ma alearga cineva sau cad de la inaltime; ii visez pe florin chilian idolul meu; visele sint color.; imi visez iubitul. visez ciinii; pisicii.viseaz ca fac mincare sau merg

| Turquoise a răspuns:

D) si visez color laughing

| arrriadna a răspuns:

D si color. Faza e ca visez si "episodic". Daca am inceput un vis (o actiune, ceva, sigur "am treaba" in vise, nu sunt doar imagini pasive decat daca "citesc" ceva in somn) si suna ceasul sau am intrerupt somnul... totul se continua la urmatorul somn, indiferent daca e ziua sau noaptea... Si atunci and nu imi amintesc stiu ca sigur am visat, fiindca e in felul meu de a fi.

| kiss1 a răspuns:

Buna draga'
Fiecare dintre noi a incercat macar o data sa gaseasca un raspuns la ceea ce a visat noaptea, mai mult sau mai putin interesat, a explicat unui cunoscut un vis care i-a tulburat somnul si dimineata, uneori inducandu-ne o anume stare pe parcursul intregii zile. De cele mai multe ori visele noastre sunt influentate de gandurile pe care le avem sau pur si simplu de ceea ce facem in timpul zilei. Insa se intampla sa avem senzatia ca ceea ce am visat in timpul noptii nu este un simplu vis ci este un mesaj, ceva ce se va intampla si de multe ori aceste lucruri se si confirma. Dar nu tot timpul avem parte de vise care sa ne spuna concret ce ne asteapta, uneori este nevoie sa aflam ce semnifica elementele unui vis.
Eu aleg varianta C iar visele mele mereu sunt color, faptul ca sunt o persoana foarte calma, cugetata si extrem de atenta imi demonstreaza mie insami ca pot visa mereu frumos, iar daca se intimpla sa visez vreodata urit, talmacesc acel vis si incerc sa-i aflu punctul de pornire, de obicei obtin ceea ce vreau asa ca totul e bine cind se termina cu bine. Te-am pupat si iti urez din suflet cele mai frumoase, colorate, magnifice, extraordinare, pofoase si deosebite vise.Bye-bye.

| kukubau a răspuns:

B- pentru ca asa imi propun, sa nu visez nimic.

| emy a răspuns:

Varianta D. Si cred ca sunt color; sincer, nu-mi dau seama.

| katala a răspuns:

Destul de rar, si de regula nu prea tin minte ce;

| Beatrice a răspuns:

C) destul de des zic euhee hee si toate au fost color [cred] thinking

| resp3ct a răspuns:

In fiecare noapte visezi chiar daca tu nu iti amintesti ce ai visat.

| imortal a răspuns:

A-destul de rar, cam 3 nopti din 20 si e color

| VacaVacuta a răspuns:

B), o noapte din 7, intodeauna color.