| Alecso_Alecso_1995 a întrebat:

Bună seara TPU, ce părere aveţi despre vise? Ce sunt pot deveni realitate? Dau fundă celui mai bun răspuns.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

„Visele" sunt cele pe care cineva le are în timpul somnului, pe când „visurile" sunt dorințele arzătoare, aspirațiile, țelurile cuiva. Deci visurile le împlinești prin muncă (să zicem) celelalte, prin coincidentă

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Visele sunt aberatii ale creierului, in timpul somnului.
Legaturile cu realitatea se fac din subconstientul tau, in sensul ca iti poti imagina anumite intamplari cu persoane reale, dar nu au cum sa prevesteasca nimic. Visele sunt niste fenomene psihice, nu paranormale, vrajitoresti, sau cum vrei sa le zici.