| Anonim8789 a întrebat:

Bună seara TPU, știu ca asta e cea mai ciudata rugăminte dar as avea nevoie de ajutor cu un program de exerciții la sala, 3 zile pe săptămână pentru 15 ani. Daca cineva care face sala de mult timp și se pricepe as aprecia dacă ma poate ajuta si daca e se accord să își lase instagramul la răspunsuri și sa ma ajute cu un program de exerciții și poate chiar și de nutriție

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sala nu este recomandata copiilor sub 20 de ani, fiindca afecteaza cresterea si dezvoltarea copilului.
La 15 anisori sunt recomandate sporturile: volei, handbal, inot, atletism, tenis etc.

| StoicAnalysis a răspuns:

Ai aplicatii pe IOS/Android specializate in asa ceva.

| Lupică27 a răspuns:

Workout 1 – Push

Bench Press 3 X 5 – 7
Seated Dumbbell Shoulder Press 3 X 6 – 8
Incline Dumbbell Press 3 X 8 – 10
Side Lateral Raises 2 X 10 – 12
Triceps Pressdowns 2 X 8 – 10
Overhead Triceps Extension 2 X 8 – 10

Workout 2 – Pull

Bent-over Row 3 X 5 – 7
Pull Ups 3 X 6 – 8
Barbell Shrugs 3 X 8 – 10
Face Pulls 2 X 10 – 12
Barbell Curl 2 X 8 – 10
Dumbbell Hammer Curl 2 X 8 – 10

Workout 3 – Legs/Abs

Squats 3 X 6 – 8
Romanian Deadlifts 2 X 8 – 10
Leg Press 2 X 10 – 12
Leg Curl 2 X 10 – 12
Calf Raise 4 X 8 – 10
Hanging Leg Raise 2 X 10 – 15

| Anonim8789 explică:

Pentru cineva de 15 ani*