| AleXasta a întrebat:

spuneti-mi si mie un status super frumos pls... m-am saturat de toate! fundita +vot la toti love strucklove struck

Răspuns Câştigător
| misterioaѕa a răspuns:

GeoO a răspuns:
raspuns ales
De cite ori ma veti privi cu ura si manie,de atitea ori va voi zambi cu multa simpatie.

Nu E NeVoie Sa Ma pLaca ToaTa Lumea.La FeL Cum Nici Eu` Nu`i Plac Pe tOtsi !

Atunci cand vei vrea sa ma ranesti , adu-ti aminte ca ai facut-o deja

•S-a sters, la fel cum vantul adie incet frunzele de prin parcul prin care obisnuiam sa stam, la fel si timpul va sterge aceste sentimente si simtiri care-mi rup sufletul in doua.

•Ma indepartez incet , voi sterge tot, mi-e greu dar o voi face!

As face orice sa te mai pot avea…chiar daca acum esti cu altcineva :X:X

cand te-am cunoscut mi-a fost teama sa te plac.cand te-am placut mi-a fost teama sa te iubesc.cand te-am iubit mi-a fost teama sa nu te pierd.iar acum cand te-am pierdut,mi-e teama ca nu te voi mai avea niciodata.
Nuu` snt 0 sfanta da nici 0 bagab0anta, respect ptr baietii` care stiuu` s` pretsuiasca 0 fata

Fiecare lucru-si are vremea potrivita, si fiecare varsta-si are nebunia ei de-o clipa"

Cateodata ma mai intreb . unde esti ? … ce mai faci ?cu cine te intalnesti ? Cu ce cuvinte as putea sa iti spun mai usor ca imi este dor ?

» " Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin… "

Ploua acum… Ar trebui sa te duci la geam si sa numeri picaturile de ploaie… atat de mult imi este mie dor de tine!

"• Zambeste mereu` . chiar daca ti`e greu . chiar daca te doare . zambeste si fi tare`! •"

"• Am invatat sa respect • EA respecta doar banii • EU am invatat sa lupt singura • EA e zero fara tati si mami •"

"Oameni se intalnesc si se despart...se despart pentru ca au facut imprudentza de a se cunoaste... se despart dar , NU se uita:X:X:X:X:X"

Cu greu urâm ce am iubit cu adevarat

regina .un pion .o luptatoare .un fior .o valoare .Un plus de calitate, un minus inexistent .o fata cu acelasi sentiment!

Daca viata iti da 1000 de motive sa plangi, demonstreaza-i ca ai 1001 motive sa zambesti!

Am invatat sa nu pierd timpul cu cineva care nu este disponibil, sa si-l petreaca pe al lui cu mine

Zilele trec si realizez ca am pata pusa pe tine,chiar daca stiu ca nu`i bine pe mine sa ma mint nu tzine. Stau si te privesc cum treci…. Te uiti cu coada ochiului si am o senzatie nebuna

"# A inceput sa zambeasca mai desღღ Iar ei intorc capul plini de interesღღ Ce a fost sau nu in trecut.ღღ Acum ea a uitat demult !

Cand plangi inseamna ca esti trista,cand te incrunti inseamna ca cineva te enerveaza ,cand razi inseamna ca esti fericita ,dar cand zambesti esti cea mai frumoasa fata de pe pamant

Cum e cind persoana iubita te ignora, cum e cind cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plinge dar n-ai ce sa faci! Iti vine sa urli dar te abtii, taci si plingi!

Dragostea inseamna sa-i dai cuiva puterea de a te rani sau chiar de a te distruge, sperand in acelasi timp ca n-o va face niciodata…

Cand ai trait iubirea vietii tale si cineva te paraseste cu cuvintele "nu mai suntem iubiti, dar totusi ramanem prieteni", e ca si cum ti-ar fi murit cainele si mama ta ti-ar spune ca poti sa-l mai pastrezi, daca vrei…
Vezi?Nu e trista deloc,zambeste suav,are privirea de foc.E dulce si o iubesti stii bine, dar ea nu se mai gandeste la tine

""| Ce`as putea sa mai scriu? Cel ce ma invatase sa fiu puternica a plecat! Jur ca o sa invat sa fiu rece! Asa, pur si simplu, ca tine. |""

Desi nu este o boala de ochi, gelozia duce la orbire.

Gelozia trage in toti si se raneste intotdeauna pe sine

Aiurea te minti ca nu'ti pasa! Aiurea spui ca nu mai conteaza! Aiurea te prefaci ca esti bine! Ce greu e sa invingi cand lupti cu tine!

.Chiar crezi ca ma afecteaza!?`Zambesccc.c din n0u`. asta`i t0t ce c0nteaszaa`.

Nu-ti face griji pentru oamenii din trecutul tau...Exista un motiv pentru care nu sunt si-n prezentul tau!

Nu te distruge pentru cineva ce nu te merita .

Joc acelasi rol, in acelasi decorAm o mie de voci in cap, in cor, nu stiu ce vor Din speranta ca-n distanta o sa apari ca un sol O sa las un scaun gol, lumina aprinsa pe hol

Lasa persoana pe care o iubesti sa plece ! Daca se va intoarce , i`a pasat d tine intotdeauna daca nu , nu i`a pasat niciodata !

everythink happens for a reason

true love story never ends

every story has an end,but in life every end is just a new BEGINNING

Chiar daCa eL nu o sa`Mi sp0ona " nOapTe bUna! " , sau pe sTrada " buNa ! " . am o pRieteNa caRe ma suNa ca sa`mi sp0ona " faTa ejti de 1000 de oRi mai b0ona deCat aia pe caRe eL o suNa`

"cati ati ramas alaturi de cand eram mici?si cati ma veti ajuta atunci cand pic sa ma ridic?iti numeri prietenii acum,si iti dai seama ca nu`i asa cum credeai tu ci cum zicea tata si mama"

"...Good girls are found in every corner of the Earth.BUT unfourtunately the Earth is round...

Cineva-mi spunea sa iubesc...Sa-i fac pe plac? Nu ma indragostesc... Nici daca ma impusca cupidon in cap.si asta sa fie clar."

Vreau sa-i fac sa zambeasca pe cei care au plans si sa-i uit pe cei care m-au uitat

♥ "Erai un rau ce imi facea bine Dar mandria sh orgoliul meu m'au facut sa renunt la tine:X ♥"

Oare de ce te-as astepta un veac? ...La naibaaa! ...Dragostea e doar un fleac! b-)

{ }Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J

Zambec.Traiesc.Cant.Dansez.Si...poate iubesc

Acum pot s`ascund fiecare lacrima ce`mi cade Pt`ca am crescut... Cica acum sunt mare... iar cateodata nu`mi permit s`arat cat de mult ma doare

Pentru ca nu sunt altceva decat un copil ciudat. Ce vrea sa stea mereu imbratisat

I am a single lady I`m waiting for your love;x

Niciodata nu ai inteles cate am facut pentru tine Nu ma mai uit in urma:-J O sa`mi fie bine

''Invata sa ai un zambet ascuns in inima ta si nu varsa pentru nimeni nici macar o lacrima.Nu`s asa de buna de pus in rama.Dar n-am regrete.Stii,refuz sa cred ca sunt o drama.''

''Traim intr-o lume obositoare stapanita de statusuri si avatare.O lume virtuala plina de culoare!''

Nu are rost, stiu ca in fata mea, ai fost...un actor grabit…care spune replica si apoi pleaca zambind, care pleaca, imediat ce piesa a luat sfarsit, Bucuros ca rolul a fost usor, alearga. spre alt decor ?!

Conectata la dragoste… Vrei si tu?

Privirea, glasul, atingerea ta. Vor fi etern in inima mea, aici le pastrez, le rasfoiesc zi de zi, ca pe o carte cu titlul "Am fost si Vom fi".

FoOrmeAza` NumaRuL` meUu` Ori De caTe oRi vRei Sa` vOrbim` . Cheama`ma Sh o sa vyn`!

Deja iUbirEa`i dem0data` Baietii v0r aSaa` de0datA. PaRem 0 prAda` prEa us0aRa ! fEtel0r` Sa nu cEdatsii din priimA sEara!"

P0ate n.am aratat ce simt,imi pare rau.Nu mai conteaza,oricum in ultima vreme t0ate visele se fac scrum,a f0st un epis0d frumos, asa ai zis si tu,insa prezentu-i cam dureros,nu p0tsi spune NU.""

Sentimentul nu dispare ca vacantsa de vara.Une0ri e mai n0civ ca fumul tras dintr.0 tsigara . :-X""

Se grabeste s-ajunga dincolo de ploi,dar pâna atunci mai înfrunta furtuni si noroi :-)

Fetele aU inCepUt sa faKaa ce vOOr ! tOtul e show.`! Sii baietii vOOr din nOu`!

|| Jtii` ca ViatSaa` e ca zaRuL .`! se rOstOgOleSte .`! Cine e mAi prOstt`.aLa` se ParLeSte .` =x "

DaCa` ai imPreSia` ca tOtuL` va Dura La nesfarSiT` . Bun veniT in ReaLitateAa` crudA` .Gandesti greSiT` !"

"0 lume in kre n iubim sh tuu` 0 stii`, m` ai, m` vrei, iar e0, e0 t privesk sh`mi ajunge, t simt sh nuu` m` satur, t am sh t mai vreauu` "
•Spui K`i pushToaik si nu`tSi plaje aJa .dar Aja cum e ea. ti-a furat inima?;>

Cate s`au spus.Kte s`au dus.Nu ne mai doare,orice zi in plus.Suntem mai sus.Restu doar vorbe goale.Un dulce sarut,ce ne face sa ne iubim mai mult.

Citeste, retine, baga bine in cap .sh nu uita nici intr-un veac . Eu sunt fetita ce ti-a pus capac

Simt nevoia sa iti amintesc.Te iubesc

Am Invatsat Sa Te Respect Numai Pe Tine.Am Inteles Ca Fara Tine Nu Mi'e Bine.Ca Sunt O Fata Rea.Asta o Sti Bine.Dar fata asta Rea Te iubeste Doar Pe Tine

sA`SE`oFtiCe`DoOsmanyy` `\` K`te-am`PE`tN``mAMy``>

Ce frumoss` te portzi cu Ea`,e Rasfatata Taa` si la toate`ai Renuntza doar pentruu Ea!

Noii`2`am`facuut`un`legamant` Cat`voom`traii`pe`pamanth` Nimenii`sa`nu`ne`desparthaa` Nikiodataa`nikiodata`

" ♫♦ Ŧė Īůßëśč ♥♫ "

sa nu crezi ca as putea sa te las.nu te-as parasii niciodata.eu nu ma voi schimba.langa tine voi fi pas cu pas.sa nu te simti singur vreodata.ai toata dragostea

si totusi stie cum sa faca,cum sa ma tzina,Ca atunci cand e cu mine sa ma simt ca o regina:X"

-Il vad nu-i mai zambesc il ignor.dar inca il mai iubesc.

-Asa s-a risipit o clipa,o zi,un an si ma gandesc la ce-am avut si ce mai am .

- Vreau sa-i fac sa zambeasca pe cei care au plans si sa-i uit pe cei care m-au uitat

Daca imi aduc aminte de trecut,

Nu regret decat ca ti-am intins mana cand ne-am cunoscut

ne-am indragostit [:X]

Pe dracu

Tu de mine

Eu de altu

Ai ajuns la vorba mea

Acum o simti pe pielea ta

Daca-ti plac baietii rai

Stai si sufera cat vrei

the girl in my mirror is crying tonight

& theres nothing i can tell her to

make her feel alright

Cu vorbe frumoase nu tzine,

Taci, ca-ti sta mai bine.

Daca vrei sa mai spui ceva

te rog spune .

Si daca vrei sa pleci

acum pleaca pe bune !

Stiu ca nu te mai am .

Si nu imi pare bine.

Dar mai bine ma impac cu ideea

decat cu tine !

Vii sau pleci mi`e totuna va fi altul in locul tau INTOTDEAUNA

De vei plange pentru mine zi-mi sa plang si eu De v-ei plange pentru alta iti doresc sa plangi mereu!

Pacat ca ignoram pe cei ce ne adora si adoram pe cei ce ne ignora,pacat ca ranim pe cei ce ne iubesc si iubim pe cei ce ne ranesc

Am trecut peste tine, nu-ti pune smne de-ntrebare. Nu ma uit iar inapoi chiar daca pe amandoi ne doare

Daca viata mea insemana doar un minut Vreau sa fii langa mine pe acest parcurs Si vreau sa ma iubesti pana la sfarsit Pana la moarte ,pan' la infinit

Acum ar trebui sa stii mai clar ce vrei.El are de pierdut,tu esti OK!

Cand esti cu ea ma visezi pe mine.Ai putea sa ma ai,dar nu te tine

Am si acum un mesaj pe telefon de la tine, in care-mi scrii ca ma iubesti si ca ti-e dor de mine

Chiar As plange pentru tine.Dar imi curge rimelul`!

Dacã tot imi dai papucii Dã'mi p'ãia roz!

poti sa vopsesti cioara`n alb

tot nu`i porumbel

la fel cum niciuna` n`o sa fie

cum sunt eu pentru el

Oriunde ai fi orice ai face cu oricine ai fi acum! Candva te vei intoarce dar cand va fi prea tarziu !Si at ai sa pretuiesti ce ai reusit sa pierzi!

Sunt tot ce vrei Si nu mai poti avea Tot ce`ai avut Si n`ai putut pastra

• Daca razi, toti vor rade cu tine… daca plangi, vei plange singur

• Prietenia este încercarea prin care se măsoară un om.

• Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată.

• Prietenia este confortul inexprimabil de a te simţi în siguranţă cu o persoană, fără a trebui să-ţi cântăreşti gândurile, nici să-ţi măsori cuvintele

• Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci când greşesc

• E greu sa nu faci nimic… nu stii niciodata cand termini…

• Prea multi prosti pentru o tara asa de mica… "

• " Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti…nu de teama ca le-ai putea pierde,ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le ! "

• " Nu sunt singur in ploaie si vant. Am cei mai buni prieteni de pe pamant… "

• " Cand ii bate norocul la usa, lenesul se plange de… prea mult zgomot ! "

• " O cearta este o intrecere in care fiecare vrea sa aiba primul… ultimul cuvant ! "

• " Live for today because yesterdays are over and tomorrows may never come… "

• " Eram trist ca n-am pantofi, dar am intalnit pe unul care n-avea picioare… "

• " Mersul la biserica nu te face credincios, asa cum statul intr-un garaj nu te face masina… "

• Nimeni nu poate sa se intoarca in timp si sa fabrice un nou inceput, dar oricine poate incepe azi si sa fabrice un nou sfarsit.

• "Nu poti cladi castele din nisip uscat"

• Nimic nu e mai complicat decat a simplifica si mai simplu decat a complica

• Ca o piesa de teatru, asa este viata: nu intereseaza cat de mult a tinut, ci cat de frumos s-a desfasurat. – Seneca

• Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca nu s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati.

• Cand simti ca viata nu are niciun rost, gandeste-te la cei care mai au doar o zi de trait.

• Nu trai in trecut, nu visa la viitor, concentreaza-ti toate eforturile in present

• Traieste fiecare zi ca si cum ar fi ultima, pentru ca una din ele chiar va fi. - Jeremy Schwartz

• Fiecare zi pare prea scurta pentru toate gandurile pe care le gandesc, pentru toate plimbarile pe care vreau sa le fac, pentru toate cartile pe care vreau sa le citesc si pentru toti prietenii pe care vreau sa ii vad. - John Burroughs

• Viata este unoeri foarte zgarcita: trec zile, saptamani, luni si ani fara sa simti nimic nou. Totusi, odata ce se deschide o usa, o adevarata avalansa patrunde prin spatiul deschis. Acum nu ai nimic, iar in clipa urmatoare ai mai mult decat poti accepta. - Paulo Coelho

• Nu are nicio noima sa cersesti prietenia. - Antoine de Saint Exupery

• Toată lumea vrea să meargă în Rai, dar nimeni nu vrea să moară

• E nevoie de 46 de muşchi ca să te încrunţi la ei, dar doar de 4 pentru a le trage un pumn în faţă

• ) Nimic, niciodata, nu va inlocui pe camaradul pierdut. Caci nu pot fi creati vechi camarazi. - Antoine de Saint Exupery

• Viata e plina de fumusete. Observ-o. Observa albinele, copiii, fetele zambitoare. Miroase ploaia si simte vantul. Traieste-ti viata la intregul ei potential, si lupta pentru visele tale. - Ashlay Smith

• Sa iubesti implica riscul de a nu fi iubit inapoi. Sa speri implica riscul de a fi ranit. Sa incerci inseamna sa risti sa da gres, dar riscuile trebuie asumate, deoarece cel mai mare risc in viata e sa nu-ti asumi nici un risc.

• Doare sa iubesti pe cineva care sa nu te iubeasca la randul lui, dar cel mai dureros este sa iUbesti pe cineva si sa nu gasesti niciodata curajul de a-i spune ce simti.

• Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane. - Octavian Paler

Vor exista mereu oamenic are te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara. – Gabriel Garcia Marquez

Prietenia = O nava destul de mare pentru a duce doi insi pe vreme frumoasa, dar numai unul cand e vreme rea. – Ambrose Bierce

Adevarul este o flacara atat de luminoasa incat multi oameni nu-i pot suporta lumina. Unii inchid ochii ca sa nu-l vada, iar altii fug ca sa nu fie arsi

Un zambet nu costa nimic dar poate cumpara totul.Nimeni nu e atat de bogat incat sa nu aiba nevoie de el si nimeni nu e atat de sarac sa nu'l poata oferi

Timpul in cursa lui imensa descopera tot ceea ce era ascuns si acopera tot ceea ce era descoperit.

• DeSii` pAr cuminTe` imi place` indeCentt` ! cA Eva Kentt` . n`am niCiun Sentimentt`! "

.`Cand` Mada` intra`n pAro0senii Se pUne` Pe Ea` o0 Lumina` . iSi caUta ViCtimaa` .` o0 facE ca Si o0` feLina!

? || MäDü` nU uiTa . sh iarTa greU ... SenTimenTeLe nu Se sterG rapiD din SufletuL meu! ? =x ?"

.`aTaTeA` mOtive mi-ai dAt` sA Te lAsS` ! cAnd lAcrimi AmAre imi curgeAu Pe` ObrAz` . E vinA tA` . ca mi-am pierduT incredereA` !"

vreau s planG pentru`. n0i sa imi cer iertare` `.in fata ta am f0st un c0pil si` ma d0are. `.:-xx!

|| Si noi stim c-a trecut mult timp . va trece inca pe-atât presimt ...Dar nu-i nimic... . || ?"

FoOrmeAza` NumaRuL` meUu` Ori De caTe oRi vRei Sa` vOrbim` . Cheama`ma Sh o sa vyn`!

Deja iUbirEa`i dem0data` Baietii v0r aSaa` de0datA. PaRem 0 prAda` prEa us0aRa ! fEtel0r` Sa nu cEdatsii din priimA sEara!"

Te creD pe CuvanT canD te aUd .SpunanD` ca niCi Nu sunT SfanTa . .asa e .` da` ce Sa faC . aSta`i firEa . d0ar nu credeai ca in Viata Te inseaLa d0ar privirEa "

DaCa` ai imPreSia` ca tOtuL` va Dura La nesfarSiT` . Bun veniT in ReaLitateAa` crudA` .Gandesti greSiT` !"

|| v-am treZit atenTziia` . sau inCa` nu vaTzi veniT in fire` . .` cOntinuatZi` sa Fitzi Fraierii` .PenTruu` cA o0` faceti bine` . =x

|| Jtii` ca ViatSaa` e ca zaRuL .`! se rOstOgOleSte .`! Cine e mAi prOstt`.aLa` se ParLeSte .` =x "

Cand iti intorci privirea spre el,te luminezi de bucurie !"

Regret mereu cand ne certam d0ar din pr0stii,caci suntem amand0i ir0nici si plini de 0rg0lii!Ca.s tulburata,t0ata ziua.s rece ca un vant.Insa,seara ma linistesc,ad0rmind cu chipul tau in gand.""

P0ate n.am aratat ce simt,imi pare rau.Nu mai conteaza,oricum in ultima vreme t0ate visele se fac scrum,a f0st un epis0d frumos, asa.i zis si tu,insa prezentu.i cam dureros,nu p0tsi spune NU.""

Mama` ce cOpila`.Ce tupeu`.C ochi c piciOare :O Te.am baGath` in pat` si-apOi la reanimare Buzele MeLe` Ochii mei deschisi i-am lasat`.Pt. mne baby ai cazut in pakt :-xX DeLiCiOuS`. !"

Sentimentul nu dispare ca vacantsa de vara.Une0ri e mai n0civ ca fumul tras dintr.0 tsigara . :-X""

aUd vOrbee` pArSivee despre mnee`.si kOntinuaa barfaa`.da cand vOrba ajunge la mne.ishi cere sKuzee tarfaa`! "

Si de dimineata! cine apare cu flori la usaa? Si`ti spune mereu. Iarta`ma papusaa!

Imi aduc aminte. Cat de mult ma iubeaa! Cand spuneaa: Fratee! Nu pot traii fara eaa!

Fetele aU inCepUt sa faKaa ce vOOr ! tOtul e show.`! Sii baietii vOOr din nOu`!

Si akasã a ei 0o sTiu de faTãã cuminTee’ ca’ j0oakã binee teatRu si pe aman2 ii minTee’!

la biSeRici m`roG pentru tne.Sa`Ti dEa dumNeZeu ce mi-ai daT TU mie .ca La caTe a vazuT ca-mi FaCi.o sa`Ti dea muLTe sA tRaGi !"

Uite cum e: Dragostea inseamnaa dureree!Cand unu`l o da si celalant o cere!

stii.n'Ai deekt ssa vOrbesti singuraa .imi gaseskti atatea defektee!retinee.sunt printsesa lui si asta e toot ce conteaza ! "

Si` cand lumeaa` se vA daramaa` va ramane eAA`!

Sunt mereu in miscare, si nu mi-o ardeti la stilul ascuns, ca n-ati fost voi niciodata asa sus.`! "

Acum esoul spune asa:"Chiar daca ai puterea sa ascunzi" ti`e dor de EA! "

• Spuneai ca totu.i trecator si a doua zi vezi Doamne, va.ntâlneati întâmplator`:-x

Se grabeste s-ajunga dincolo de ploi,dar pâna atunci mai înfrunta furtuni si noroi :-)

Si adu`ti aminte de mine ca am fost cândva lânga tine.

? Tot ce`ai auzit de mine stii ca nu`i adevarat. Hai lasa`ma pe mine sa`ti arat cum sunt defapt .;x ]?

E o diva si-asta toata lumea-o stie, Din pozele de pe hi5 unde ea scrie, Ca e barfita pentru ca e talentata, Cand o barfim noi ea e cea mai castigata .""
Toate te vor macar o noapte . Da n-ai timp d vagaboante [-x! Le vrajesti . Le zapacesti . Le dai idei . Le dai sperante . Da cand vine vorba de iubireee` . Le zici ca ma ai pe Mineee` !

A trecut mult timp NOI doi ne-am schimbat . Toth ce`a f0sth frumosh NOI n`am uitat . Deshi au fosth piedici NOI am rezistath . Cu tine niciodata n`am tzinuth capul aplecath

OK Tai-o, pleaca Cara-te, dispari Zbori, sterge-o Calc-o, evapora-te, Mori Da-ti foc, fa-te scrum Arzi in culori, Stinge-te si suflate singura Ca-mi dai fiori

Vise, sperante, zambete, lacrimi, certuri, impacari, nervi, frustrari, fobii, nostalgie, injuraturi, ciudatenii, indiferenta, nechibzuinta, dorinta, fascinatie, dreptate, minciuna, ura.

O tigara, un cântec, pozele primei iubiri, amintirile din camera mea, totul ramâne-n urma mea!

Azi e ziua de mâine pentru care îţi făceai probleme ieri

Nu ştii ? Te învăţăm . Nu vrei ? Te obligăm

Zambeste! chiar daca de fapt lumea ta se prabuseste

It.s time for : |i don.t care| !

Spui că e o copilă, dar aşa cum e ea, ţi`a furat inima! ● Arată`i că o iubeşti,nu fi prost ● Pune`ţi şi tu o dată inima în folos`! ●

Stii ca ti-am spus de 1000 de ori:"Cu un zambet ma ridici la nori:X

Intai doare,apoi trece.O saptamana trece O saptamana plange,urmatoarea **** si petrece,apoi tot la ea se gandeste!

E una dintre zilele alea nasoale

E nemasurabila ,necontrolabila chiar adorabila E inestimabila ,inegalabila ,indispensabila

Sunt un om simplu, mai simplu decât tine, genu de persoană care vrea atât de multe si obtzine!"

Iti dau tie calitatile ca sa elimini defectele Oricum vietii nu`i poti opri efectele Nu poti plati pe nimeni sa simta regretele in locu tau Fa’ti regulile tale si joaca jocul tau

Tacticile tale nu`mi plac. Nu`mi plac lacrimile tale care`mi fac tricoul praf. Viitorul ma sperie mai rau decat te sperii tu de mine. Nimeni nu poate sa ma domine! Retine!

Apari zambind prelungind vara si readuci toata lumina diminetii seara

Ea adoarme in gand cu cineva si nici decum nu esti tu.Ochi reci de gheata, suflete calde le ard.Daca lasi afara sentimente, clar, devii slab

Ca se intampla zi de zi sa iei lectii de la viata scopul tau este de a fi mereu cu-n pas in fata !

O atitudine pozitiva nu-ti va rezolva problemele, dar ii va infuria teribil pe cei ce ti le-au creeat!

sila ?! starea in care nici macar regretele nu-si mai au rostul

Ranile pe suflet manifesta un alt tip de durere indiferenta ei il face sa zbiereeee !

Degeaba vezi daca nu se poate , degeaba crezi daca nu ai in ce degeaba incerci daca nu ai pentru cine

Graviteaza toti in jurul meu fara vre`un reper !

Ar trebui sa incepi sa ma cunosti dupa atata timp. Si te rog, nu ma mai forta sa te mint .

E un alt apus de soare, frăţioare, ştiu că doare tare ! Capu` sus , nu lăsa nimic să te doboare .

O aluzie discreta. Pluteste. O idee. O nemultumire. O tradare. O impresie. O poveste despre ceva. Impresii. Impresii. Si daca este adevarat?

Si-ai vazut cine ti-e aproape. acum, nu te mai uita in spate.ei au ramas undeva.intr-un colt din inimioara ta ! Lasa-i acolo unde sunt, pentru. ca nimeni nu se mai intoarce in trecut!

O scena, o multime, multe maini in aer, cu zambetul pe buze.

Imi incep fiecare zi trezindu-ma, uitandu-ma la ceas, si gandindu-ma "Ce fac azi?". Zambesc, si-mi raspund: "Nu-mi pasa."

N-am stat deloc pe loc si n-o sa stau vreodata Din lipsa de cuvinte iti spun: Niciodata Te umpli de figuri si nu-mi raspunzi la interfon Deschide, eu sunt, sunt matol imi pare rau.

Caz in care-i absolut exclus sa cazi in picioare oricum, vezi sa nu cazi in picioare Ca stiu ca-ti place sa inoti in ura da' nu toti indura Deci vezi ce *** scoti din gura.

Si noi stim c-a trecut mult timp Va trece inca pe-atat presimt In 10 ani mai prind cativa ce mint, Cativa ce tin sa plece, las’ ca trece

Auzi cum urla marea vezi cu ochii tai furtuna da'poate maine trece ca mai trece inca una

Sincer acum nu`mi pare rau ca te-am vazut si fara masca nu exista scuza-ma in cazul tau asa ca lasa

Poa' sa cada tot, poa' sa vin-un alt potop, nu mai conteaza la cate am vazut, la cate am simtit nu ma impresioneaza

Am pornit la drum pur precum lumina. Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima.

Mandria ti-a ramas cea mai mare avere,zambeste-n fata raului si nu va avea nicio putere.

Zambeste, chiar daca ai sa cazi, chiar daca soarele apune si azi.

Lumea asta te distruge, te induce in eroare, fura tot si apoi fuge, te raneste si te doare!

Dacã-ţi atingi propriile ţeluri, vei gãsi prieteni falşi şi duşmani adevãraţi. Nu are importanţã, tu realizeazã-le.

Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu .

Atunci cand crezi ca totul in viata e pustiu, inchide ochii, asculta bataia vantului ...

Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta, dar cand pleci din locul in care ai trait, sa ti se simta lipsa.

Si daca dragoste nu e, parca e bine, dormi linistit chiar daca o iei prin 5 masini straine, tine de tine pe unde umbli si cu cine.

Si ce usor e sa zambesti, cand ai incredere-n ceea ce esti .

Si maine e o zi...si maine voi zambi. Chiar daca mi-e greu.Voi zambi mereu .

De-ai privi adânc în ochii mei ai vedea ce-nsemni pentru mine. As renunta la toate pentru noi, nu pentru iubire .

Intotdeauna pregatita pentru raul care vine, intotdeauna fericita daca treaba merge bine .

Mereu cu zambetul pe buze, nu se streseaza, nu prea o intereseaza ce urmeaza.

Si poti sa-mi iei ce vrei cand am langa mine toti prietenii mei .

Toti avem probleme, conteaza cum le facem fata, nu le da prea multa importanta, n-ai decat o viata.

Multi cred ca pot gandi pentru noi . Dar noi nu inseamna mai multi . Noi inseamna doar 2 .

Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! De aia fereste-te de ziua in care o sa prind tupeu!

Lumea vorbeste prostii ca sa te schimbe si te minte, numai tu poti vedea si dincolo de cuvinte.

Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri. Te-a învățat să citești printre zâmbete și rânduri.Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri.

Cautã acea persoanã care sã te facã sã zâmbesti ...e suficient un zâmbet ca sã se facã luminã într-o zi întunecatã!

Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit!

Nu mai sunt ca la-nceput si asta te doare cel mai mult.

Cu timpul înțelegi că doar cel care e capabil să te iubească cu defectele tale, fără a pretinde să te schimbe, îți poate aduce toată fericirea pe care ți-o dorești

Și stând în fața ta mă străduiesc să nu clipesc, ca nu cumva o lacrimă să îmi curgă încet pe obraz, ca nu cumva să vezi că sunt la necaz.

Si n-am sa uit. Cu ele am fost mereu si mi-au fost aproape cand dadeam de greu!

Ochisori caprui si privire cu subinteles.Buze dulci, par saten deja nu mai ai vers.

Si eu care speram. ca tu erai pentru mine cel mai potrivit Acum stiu, da stiu, ca doar m-ai mintit.

Vorbeste-ma pe la spate, voi fi plina de bucurie... Critica ta ma ajuta sa-mi indeplinesc visele... Invidia ta imi hraneste orgoliul.

Nu voi fi un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinara.

Mai gandeste-te o data .Cum ar fi inima ta ,Atunci cand nu mai e ea ?!

Chiar daca stiu ca ma minte, prefer sa il cred decat sa simt ca il pierd...

Prietenii cei mai buni sunt cei dupa care nu poti pune virgula, doar punct!

Nu renunta nicicand la ceea ce-ti apartine,si nu permite altora sa renunte la tine...

Sunt o fata care stie ce vrea . Nu am pe nimeni si mi-e bine asa! Imi place viata nu ma poti judeca, nu trebuie sa-ti scriu vreun raport pe unde umblu, s-au cand ma intorc!

Este atat de schimbata! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata!

Deşi trăim şi luptăm împreună, fiecare moare singur…

Pentru mine sunt nişte amintiri care veşnic o să doară . Pentru tine e o simplă poveste de seară...

Tu mi-ai gresit, eu ti-am gresit . Unul pe altul noi ne-am mintit ! Si de-ai regreta cu adevarat Iarta-ma ca si eu te-am iertat !

pa,pa funda ?