| fairytale a întrebat:

Buna sunt in clasa a8a si in vara o sa dau testarea nationala dar nu prea stiu inca la ce liceu sa dau. Eu vreau ca sa fie profil uman si sa fie intensiv engleza sau bilingv. Va rog dati-mi idei unde e mai bine? care e mai bun?

Răspuns Câştigător
| xSinner a răspuns:

Eu sunt clasa a XIa la profil de uman adica stiinte sociale intensiv engleza si in mare parte sunt multumit adica din clasa a XIa se scot toate materiile de info (chimie, bio, fizica) mai raman doua ore de matematica si economie.Este asemanator cu profilul de filologie cu exceptia faptului ca la filologie faci si Limba Latina.In mare parte ai alegerea intre ASE, Drept, Sociologie, Limbi Straine, Litere.La uman nu ai prea multe optiuni la alegerea facultatii ca la profil de info, dar daca chiar vrei profil uman iti recomand cu caldura stiinte sociale sau filologie.In fond e alegerea ta si noi aici iti dam doar o idee.

2 răspunsuri:
| iiGabytsa a răspuns:

La profil "mate-info", pentru ca ai mai multe optiuni la alegerea facultatii

| cισcσℓαтαﺕαєяαтα a răspuns:

@Gabriela, dar ai si matematica la greu.straight face Eu una, de abia astept sa scap de matematica!laughing