| anonim_4396 a întrebat:

Sunt trei colegi la scoala care zilnic isi bat joc de mine. Am incercat sa ripostez dar nu merge.I-am spus la diriginta/director: s-au calmat un timp si iar au inceput. La cat ma enervez din cauza lor mi-au crescut deja cateva fire albe. straight face Sa va povestesc numai ce s-a intamplat azi.Stateam cu o prietena de a mea si unul dintre ei a venit si a inceput sa imi dea pumni in fata si sa se strambe la mine. Si atat de tare mi-a dat ca m-a durut spatele toata ziua(si acasa m-am uitat si am si acum toata zona aia vanata). Apoi ceilalti doi la ora de biologie(in laborator stam in ordine alfabetica iar unul sta langa mine si celalalt in spatele meu) s-au pus sa imi dea si ei palme peste spate picioare,gat,cap. Toate astea cand doamna profesoara era cu spatele si scria pe tabla, deci n-avea cum sa ii vada.SI am incercat sa ii spun dar ma tineau de gura. Si am avut biologie ultima ora si a inceput sa ma usture toate zonele unde m-au lovit si era rosie in zonele alea. Si v-am spus: cu ripostatul nu merge,cu paratul la diriginta sau parinti nu merge. Ce sa fac? Ma simt` nedorita pe pamantul asta si odata era sa imi tai venele. sad Nu sunt nebuna, doar trista amarnic. Ce sa fac?
Cu familia nu pot vorbi ca parintii mei spun ca sunt o mincinoasa si ca eu nu stiu nimic si ca ei stiu totul. straight face Funda! Sunt disperata!

7 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cred ca ce spui e pura fantezie.Intre baieti se mai intampla, dar cu o fata...

| AtateaConditii a răspuns:

Te-au lovit in fata cu pumnii si te-a durut spatele toata ziua?laughing Tu ai reactii adverse la lovituri in alte parti decat cele vatamate? Esti fata si colegii ( baieti) dau in tine, intr-o fata? E cam imposibil. Muta-te la alta scoala si nu te mai purta ca o balega de cal, ca atunci normal ca o sa te calce toata lumea in picioare. Si inregistreaza-i cand te bat sau te injura si o sa ai dovezi.

Răspuns utilizator avertizat