| EfsunAtahan a întrebat:

Știe cineva de aici în Argentina Buenos Aires când încep școlarii orele? Când se începe anul școlar în Buenos Aires? Dacă stie cineva de aici, am auzit ca acolo la ei în decembrie sunt 31 de grade cald dar la noi în România este iarnă, este frig nu înțeleg. Atunci înseamnă că este vara in in decembrie in Buenos?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca este vara acum in Buenos Aires, ca-i localizata in emisfera sudica ca si Australia, Noua Zeelanda, Sud America, Sud Africa, cat si multitudinea insulelelor din Oceanul Pacific, Indian si Atlantic.
Si la mine-i vara acum, eu sunt in Australia!
Iar Craciun il facem la plaja, in costum de baie si cu inghetata in mana, ca-i prea cald pentru piftie laughing

| EfsunAtahan explică (pentru Violleta2022):

Super Dar sti ce va legat de elevii Pe ce dată încep studiile în Buenos?

| ș53fan a răspuns (pentru EfsunAtahan):

Nu, Nu stiu.Am cautat si pe net si nu am gasit! imu pare rau ca nu te pot ajuta! Daca nu e cu suparare...cati ani ai?

| EfsunAtahan explică (pentru ș53fan):

Mersi ca ai încercat să cauți pentru mine Informație am 20 de anii.

| ș53fan a răspuns (pentru EfsunAtahan):

Sper că nu te-a deranjat că te-am întrebat de vârstă... Mă gândeam că poate m-ai fii putut ajuta cu câteva chestii... Doar dacă se poate!

| EfsunAtahan explică (pentru ș53fan):

Da zi Cu ce pot să te ajut?

| Violleta2022 a răspuns (pentru EfsunAtahan):

Nu stiu pe ce data incep scolile in Buenos Aires, ca eu locuiesc la capatul celalalt al pamantului, in Australia.
Pot sa-ti spun ca aici scolile incep la 1 Februarie si se termina in 20 decembrie.
Deci, vacanta de vara fiind intre 20 Dec - 31 ianuarie.

| EfsunAtahan explică (pentru Violleta2022):

Multumesc pentru raspuns

9 răspunsuri:
| ș53fan a răspuns:

Da, asa este! La ei nu e iarna, sau nu era pentru ca a nins si in zona aia acum nu stiu daca neaparat in Buenos Aires, dar prin SUA pe undeva a nins mai mult sau mai putin! Legat de inceperea cursurilor...Aici nu stiu ce sa zic! Nu am nicio idee! Asta stiu eu legat de faza cu anotimpurile!

| EfsunAtahan explică (pentru ș53fan):

Mulțumesc pentru răspuns