| datesraluca a întrebat:

Am 21 de ani si sunt un pic cocosata. Ce as putea sa fac sa am spatele drept, ce fel de exercitii? Mentionez ca lucrez la un birou si cam toata ziua stau jos. Multumesc pentru ajutor.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la gimnastică medicală recuperatorie.
Un sport şi o alimentaţie bogată în vitamine şi săruri minerale.
Un computer tomograf la coloana cervicală.
Cocoaşa asta necorectată duce pe viitor la cifoză!
Pa, pa.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Poţi încerca să stai cam câte 10 minute când ai tu timp lipită de un perete. Ştiu că sună ciudat dar aşa e. Cu capul drept, corpul în poziţie dreaptă. Şi dacă poţi mai mult timp e perfect! Depinde de timpul tău! Baftă!

| Narfundo a răspuns:

Ai cocoasa, dar te doare si spatele? asta ar fi foarte grav.In fine incearca sa dormi pe ceva tare, cum ar fi pe jos... oricum este vara si in pat este prea caldlaughing. Nu dormi pe perna.

| AnaEindragostita a răspuns:

Stai dreapta si noaptea dormi fara perina si sa ai spatele drept

| OanaG a răspuns:

Asa este verisoara mea, a facut gimnasica medicala, face si ea acasa timp de 10 min, si poarta o centura pe spate gen sutien fara cupehee hee)

| foxi a răspuns:

Incearca sa dormi fara perna! dar consulta un medic!